Sleduj nás

Pereirův postoj je zbytečně přeceňovaný, Procházka ani Hill ho vůbec neprověřili, rozčertil se Magomed Ankalaev

Pereirův postoj je zbytečně přeceňovaný, Procházka ani Hill ho vůbec neprověřili, rozčertil se Magomed AnkalaevFoto: UFC

Situace na vrcholu divize do třiadevadesáti kilo se poměrně jasně vykrystalizovala. Šampion Alex Pereira dál vládne železnou rukou a jediný, kdo jej může aktuálně ohrozit, je dagestánský bijec Magomed Ankalaev.

Brazilské kladivo se během posledních tří let vypracovalo v jednu z největších hvězd celé organizace. Pereira dokázal vystoupit ze stínu všech bývalých kickboxerů, kteří se snažili prorazit v MMA, ale poměrně záhy našli limit svých schopností. Alex se v nové disciplíně skvěle našel a díky svému mentorovi Gloverovi Teixeirovi si velmi rychle osvojil dovednosti, které jej činí opravdu nebezpečným.

Jiří Procházka po prvním zápase velmi dobře věděl, že cesta k vítězství může vést přes strhy a práci na zemi. To, jakým stylem Pereira jeho snahy odmítl, muselo udělat dojem i na ty největší kritiky. Podle Magomeda Ankalaeva se ovšem jednalo pouze o dětskou snahu a jediný, kdo Alexe pořádně prověří, je údajně on sám.

„Uznávám, že Pereira má opravdu silný úder, ale jeho postoj je celkově hodně přeceňovaný. Když jsem viděl jeho zápasy s Hillem a Procházkou, tak mohli oba udělat o hodně víc, aby mu zatopili. On se pořád tlačí dopředu stejným stylem. Má štěstí, že nikdy nečelil pořádnému soupeři. Já s ním budu klidně bojovat v postoji a pořádně ho prověřím,“ uvedl Ankalaev pro MMA Junkie.

Alex se po další obhajobě rozhoduje, jak naloží se svojí budoucností. Brazilcova vize je historický zápas do análů MMA, což obnáší přechod do těžké váhy. To se samozřejmě nelíbí Dagestánci, který by tak přišel o možnost ukázat proti Pereirovi své umění.


„Stále se mnou nebojoval! Nechápu, jak se může považovat za šampiona divize, když jsme se neutkali. Až se tak stane, tak může řešit přechod o váhu výše. Stejně si myslím, že to není z jeho strany moc dobrý nápad. Má nulový wrestling, takže tam brzy narazí,“ predikuje Ankalaev.

Jak se situace okolo hvězdného Brazilce vyvine, to je ve hvězdách. Dost může rozhodovat i to, zdali někdo vyhoví Pereirovu přání, aby se další zápas konal už v srpnu.

Kromě Magomeda se o svoji šanci hlásí i bývalý šampion Jan Blachowicz. Polák nebyl s bodovým rozhodnutím z prvního vzájemného zápasu vůbec spokojený a věří, že by v odvetě předvedl mnohem lepší výkon. Jamahal Hill i Jiří Procházka si na svoji titulovou šanci budou muset chvilku počkat.Další články