Sleduj nás

Pereirovo ukončení Procházky bylo navrženo na KO roku. Má velkou šanci vyhrát, myslí si Cormier

Pereirovo ukončení Procházky bylo navrženo na KO roku. Má velkou šanci vyhrát, myslí si CormierFoto: UFC

Alex Pereira dostal za výhru nad Jiřím Procházkou tučný finanční bonus za nejlepší KO večera. Teď bude ještě soutěžit o nejlepší KO roku. 

Rok 2024 přinesl už celou řadu zajímavých ukončení a brazilský Poatan, v jehož moci je mistrovský opasek šampiona polotěžké váhy, se postaral rovnou o dvě z nich. Na turnaji UFC 300 ukončil Jamahala Hilla a na turnaji UFC 303 i svého starého známého Jiřího Procházku.

KO nad českým borcem bylo o to cennější, neboť přišlo po kopu do hlavy, kterých zase až tak moc není. Jirkovi se po něm doslova podlomila kolena. Mozek rázem ztratil spojení s tělem, svaly povolily a prakticky nebylo co řešit. 

Když bylo po galavečeru, Dana White ocenil brazilského šampiona tučným bonusem ve výši 303 tisíc dolarů (symbolická částka pro symbolický turnaj UFC 303). Za normálních okolností tyto bonusy čítají “pouze” 50 tisíc dolarů, ale Pereira je zrovna Whiteův oblíbenec, a navíc mu je prezident vděčný, že na poslední chvíli šel zachránit akci, na které měl původně účinkovat Conor McGregor. 

KO Jiřího Procházky bylo z pohledu nezaujatého fanouška nepochybně působivé a někdejší skvělý zápasník Daniel Cormier už teď tuší, že se dostane minimálně do nejlepší trojice všech ukončení roku 2024. Takový Vinicius Oliveira totiž trefil KO naskočeným kolenem, Ilia Topuria uspal bývalého šampiona Alexandera Volkanovskiho, a především Max Holloway v naprosto heroické bitvě v posledních vteřinách zápasu ukončil Justina Gaethjeho. 


“Tady je největší problém to, že člověk má v hlavě pouze věci, co jsou nejčerstvější. Já tu teď vidím KO Alexe Pereiry nad Jiřím Procházkou a přijde mi, že to bylo nejlepší ukončení roku. V současné chvíli bych si klidně Alexe tipl na vítěze ankety Nejlepší KO roku 2024. A pokud ne nejlepší, tak bude minimálně v první trojici. A když k tomu přičtu ještě jeho aktivitu, tak pokud se mu podaří vyhrát ještě jeden zápas, tak to nepochybně bude i Bojovník roku,” rozplýval se Cormier ve svém podcastu. 

Možná by se vyplatilo říct, že Cormier je člověk, z jehož verbálního projevu je cítit, že je fanouškem Alexe Pereiry, a tak mu jde kolikrát dost na ruku. Co se ale nejlepšího KO roku týče, toto místo má patrně zarezervované Max Holloway.Další články