Sleduj nás

Pereira pomstí všechny mé prohry, směje se Teixeira. S Procházkou by mohla být odveta, tuší. Ne však hned

Pereira pomstí všechny mé prohry, směje se Teixeira. S Procházkou by mohla být odveta, tuší. Ne však hnedFoto: UFC

Jiří Procházka by se přeci jenom mohl dočkat a s Alexem Pereirou mít odvetu. Hned to ale nebude.

Divize polotěžké váhy nám momentálně praská ve švech. Šampionem je Alex Pereira, jehož prvním vyzývatelem byl jmenován bývalý držitel titulu Jamahal Hill. Hned za ním stojí a čeká na svoji šanci Magomed Ankalaev, který se nese na úžasné vlně deseti výher v řadě.

Aby toho nebylo málo, o opětovné slovo v boji o pás se hlásí nejen Jiří Procházka, ale i Aleksandar Rakič. Právě duelu mezi touto dvojicí se dočkáme na turnaji UFC 300 letos v dubnu, a tak je zřejmé, že ambice jednoho z bojovníků opadnou... A co přijde potom?


„Bavili jsme se s UFC a vypadá to, že dalším titulovým vyzývatelem hned po Hillovi bude Magomed Ankalaev, takže kdokoliv vyhraje zápas Procházka vs. Rakič, ten si bude muset na svou šanci zjevně počkat,“ zněla blesková odpověď Glovera Teixeiry, který přešel z role zápasníka do role trenéra a nyní pomáhá šampionovi Pereirovi na jeho cestě.

„Alex je skvěle připravený, motivovaný jako nikdy, aby ukázal, co se v něm skrývá. Pevně věříme tomu, že Hilla porazíme. Alex napraví to, co já jsem jako zápasník nedokázal,“ smál se Teixeira, který v závěru své kariéry padl jak s Jiřím Procházkou, tak i Jamahalem Hillem. Jeho svěřenec se právě tyto nezdary snaží zvrátit.


„Musím říct, že jsem se za svou kariéru ještě nesetkal s větším profesionálem. Alex je velice šikovný v tom, co dělá. Jednak je to naprosto špičkový postojář a jednak se chce také pořád učit nové věci. Pakliže mu tento elán vydrží, tak nevidím v polotěžké váze nikoho, kdo by ho dokázal zastavit,“ sdělil Teixeira brazilskému serveru Combate.

Pereira je už jakýmsi fantomem celé UFC soupisky, na kterého mnozí spolubojovníci až vyloženě žárlí. K první titulové příležitosti mu totiž stačily pouhé tři výhry a druhý titul vyhrál ve svém teprve sedmém zápase. Takto rychlý nástup do světa slávy ještě nikdo nepamatuje.


Další články