Sleduj nás

Pavel Touš: Podle mě by měl Procházka změnit váhovou kategorii a bojovat mnohem častěji!

Pavel Touš: Podle mě by měl Procházka změnit váhovou kategorii a bojovat mnohem častěji!Foto: UFC

Porážka, kterou po dlouhých osmi letech utrpěl nejlepší český bijec, rozproudila živou debatu na téma, kde všude dělá Jiří Procházka chybu. Respektovaný český rozhodčí a promotér Pavel Touš našel dva základní problémy.

Bojové sporty přinášejí kromě opojného pocitu z vítězství i hořké chvilky v podobě porážek. Pokud se zápasník nebojí velkých výzev a s výběrem soupeřů příliš nespekuluje, může se neúspěchů dostavit víc. Český samuraj se naštěstí s podobnými pocity příliš často srovnávat nemusí. O to větší je v případě ojedinělého neúspěchu vlna kritických, ale i povzbuzujících komentářů. O jeden z nich se postaral i Pavel Touš, kterého rozhodně znáte z role ringového rozhodčího, ale také jako promotéra, který domlouvá zápasy absolutní špičce domácí scény.

„Jemu škodí dvě věci. První je, že zápasí málo často, což však bylo ovlivněné zraněním a úrovní, na které bojuje. A druhou je potom to, že se příliš potopil do té duševní roviny. Chybí mu agresivita mlaďáka. Je to ale o tom, že teď se na to přišlo a je potřebné to přenastavit. Klidně přesunutím do jiné váhové kategorie,“ přišel s poměrně revolučním názorem Touš.


To, že Jiří Procházka nepředvedl výkon úplně podle svých představ, je asi jasné každému. V úvahu je ovšem potřeba vzít kvalitu jeho soupeře a také dlouhou pauzu, kterou způsobilo zraněné rameno. I když je pravdou, že Jirka hubne do polotíhy jen minimum kilogramů, těžko si lze představit, že by dokázal najít dalších devět, které by si odložil před splněním limitu střední váhy.

„Pro něj je teď jedinou cestou znovu zápasit co nejrychleji. Jenže to je problém třiadevadesátky. Koho mu teď jako dají? Vím, jak přemýšlí Jirkův tým. Oni nebudou chtít bojovat za každou cenu. Budou trvat na tom, že Jirka půjde jen s někým z top pětky, jenže z té jsou všichni rozebraní. Zase to vypadá, že nastoupí až někdy v květnu příštího roku, což je podle mě pozdě,“ uzavřel svoji úvahu Pavel Touš.


Zdroj: Uppercut s Oliverem Sálusem


Další články