Sleduj nás

Paulo Costa se nemůže dočkat svého návratu. Šampion Adesanya pro něho prý nebude problém

Paulo Costa se nemůže dočkat svého návratu. Šampion Adesanya pro něho prý nebude problém

U doposud neporaženého brazilského válečníka Paula Costy (13-0-0) se stále netuší, kdy se po operaci bicepsu vrátí zpátky do plného tréninkového nasazení. Až se tak nicméně stane, bude mít jistotu, že první zápas, který podstoupí, bude ten o titul. A to už svalnatý matador moc dobře ví, že ho bude čekat procházka růžovou zahradou.

Otázkou jenom zůstává, zdali na čele žebříčku střední váhy zůstane nigerijský mistr Israel Adesanya (18-0-0). Současný šampion se rozhodl, že nebude čekat, až se vrchní vyzyvatel vrátí ze zranění, a místo toho nabídl titulovou možnost Yoelu Romerovi (13-4-0). Ten ji s ochotou přijal a zmíněná dvojka se tak utká na UFC 248 (7. března).


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Se vší upřímností mohu říct, že pokud Adesanya zůstane šampionem, pak to pro mě bude ještě lehčí kořist, než je například takový Uriah Hall. Nepotřebuji s ním zápasit, abych si z toho sportovního hlediska něco dokázal. Chci ho zdolat jen kvůli tomu, že má moc velkou hubu. Ten důvod je dost osobní,“ vysvětloval Costa, pod jehož KO silou padlo už jedenáct soupeřů.

„Pokud Romero Adesanyu porazí a vezme si jeho pás, bude to pro mě těžší zkouška. I tak si ale půjdu za knokautem. Jakmile se stanu šampionem, slibuju, že mi Adesanya neuteče. Za tu jeho velkou hubu ho ztrestám,“ doplňoval brazilský zápasník, který si v UFC od svého debutu úspěšně odmlátil pět zápasů. Na body přitom došel jen jeden. To byl právě ten s Romerem, kterého dle soudců porazil jednostranným rozhodnutím.Další články