Sleduj nás

Patrik Kincl o odvetě Zápasu století: Attila sice nebojuje, ale Karlos už dlouhá léta stojí na místě

Patrik Kincl o odvetě Zápasu století: Attila sice nebojuje, ale Karlos už dlouhá léta stojí na místěFOTO: OKTAGON MMA

Více než čtyři roky uplynuly od největšího zápasu v celých dějinách československého MMA. Že by se ale Karlos Vémola za tu dobu nějak posunul, to se říct nedá.

Na tuto skutečnost upozorňoval již sám Attila Végh během několika svých rozhovorů a upozornil na ni nově i šampion střední váhy Oktagonu Patrik Kincl. Ten sám Vémolovi rovnou dvakrát čelil, a tak moc dobře ví, o čem mluví. A proto předpokládá, že se na jeho styl dá dobře připravit.

„Karlosův bojový styl se za poslední roky skoro nemění… Tedy vůbec nemění. Zůstal stát na místě, kde Attila Végh před těmi více než čtyřmi lety skončil,“ řekl Patrik Kincl ve studiu CNN Prima News.


Následně se pustil k samotné analýze. „Karel je po tvrdém knokautu od Piráta, a tak předpokládám, že bude mít do odvety s Attilou velkou motivaci, což znamená, že bude trénovat na hraně. Jednak bude přecházet zranění a jednak bude také podstupovat náročné sparingy, kde přijdou další otřesy hlavy. A tohle jsou právě věci, které my nevidíme a které mohou v samotném závěru rozhodovat.“

Skoro to až zní, že se Patrik při své predikci přiklání spíše k Véghově výhře. Tak to ale vůbec není. „Ještě je brzo (na nějaké závěry) a před námi je spousta proměnných. Attila za tu dobu podstoupil třeba nějaké boxerské souboje, ale co se týče MMA, to dlouho netrénoval. A ten vlak dokáže ujet zatraceně rychle…,“ přemítal Kincl, který vesměs žádný konkrétní tip k výsledku nedal. Jen zhodnotil faktory, které ostatní přehlíží.


K odvetě Zápasu století dojde 8. června na turnaji Oktagon 58, jenž nás prémiově zavede do pražského Edenu. Pro oba veterány, jež obstarají hlavní náplň večera, by to mohlo být poslední profesionální MMA vystoupení v kariéře, nicméně takový Karlos již stihl naznačit, že pokud vyhraje, tak Attilovi ještě nabídne trilogii. 


Další články