Sleduj nás

Ostudná čísla zájmu o zápas Fury vs. Ngannou. Trumfnout by je mohl i Clash of the Stars

Ostudná čísla zájmu o zápas Fury vs. Ngannou. Trumfnout by je mohl i Clash of the StarsFOTO: TOP RANK

Celosvětově promovaný zápas mezi Tysonem Furym a Francisem Ngannou nakonec nesklidil takový úspěch, jak se původně čekalo.

Saúdové se sice pořádně plácli přes kapsu, ale finančně se jim to zrovna nevrátilo. Více než tři měsíce celosvětově promovaný duel sledovalo jen pár desítek tisíc lidí. Zbytek se patrně díval nelegálně nebo si pustil záznam někde na internetu.

Dle amerického novináře s dobrými vztahy k bojovým sportům Davea Meltzera si televizní přenos zakoupilo přibližně 50 tisíc uživatelů ESPN+ a dalších 10 tisíc z tradiční televize v Americe.


„Ve skutečnosti se to vůbec, ale vůbec ani nepřibližuje prodejům PPV ze zápasu Jakea Paula s Natem Diazem nebo Canela Alvareze v zápase s Jermellem Charlem,“ řekl Meltzer v Observer Radiu. „Ten turnaj je hodně ztrátový. Čísla sledovanosti jsou až katastrofálně nízká,“ přiznával.

Padesát tisíc přenosů na české a slovenské scéně atakuje i organizace Clash of the Stars, kde si zápasníci rozhodně nepřijdou na 50 milionů dolarů, které si měl vydělat Tyson Fury za svou velice těsnou výhru. Jeho protějšek si navíc odnesl garantovaných 10 milionů dolarů. 


Na druhou stranu je třeba říct, že Saúdové mají prakticky bezednou kapsu a jejich země v poslední době těmi sportovními akcemi jenom vzkvétá. V rámci bojových sportů by měla doručit ještě souboj Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk, který je dle nových informací plánován na únor příštího roku. V řešení je stále i duel mezi Anthonym Joshuou a Deontayem Wilderem.

Do akce, konkrétně do boxerského ringu, by se v budoucnu měl vrátit i Francis Ngannou. Po těsné prohře s Furym věří tomu, že by si mohl vyšlápnout na další elitní těžkou váhu. Zájem o jeho služby už teď jeví promotér Eddie Hearn, který má pod svými křídly právě Anthonyho Joshuu nebo třeba Dilliana Whytea. PFL ovšem trvá na tom, aby si Francis splnil nějaké MMA povinnosti uvnitř klece, než se opět vrátí k boxu.


Další články