Sleduj nás

Organizace OKTAGON si tvrdě došlápne na černé streamery. Provinilcům hrozí obří pokuty a soudní tahanice

Organizace OKTAGON si tvrdě došlápne na černé streamery. Provinilcům hrozí obří pokuty a soudní tahanice
Ondřej Novotný a Pavol Neruda, kteří vlastní organizaci OKTAGON MMA, už mají dost streamerů, kteří nelegálně vysílají jejich placené přenosy z turnajů na svých kanálech. Rozhodli se, že proti provinilcům zakročí a budou je hnát k soudům.

Není se čemu divit. Vždyť v této době je výdělek z placených přenosů (PPV) jedním z nejdůležitějších příjmů organizace. Jeden PPV přenos navíc stojí méně než tři stovky, což je za tak parádní show opravdu pakatel.

„Nelegálních streamerů jsme už odhalili desítky nebo dokonce stovky. Každý turnaj se to někdo pokouší streamovat a nám se to velmi úspěšně dařilo zastavit. Nejčastěji tak, že jsme o to žádali Twitch, Facebook, Instagram nebo další platformy, které to dokázaly sestřelit. Takto to fungovalo,“ řekl Pavol Neruda pro REFRESHER.


Navíc kluci před nedávnem přesedlali na nového zahraničního poskytovatele PPV, díky kterému bude odhalování nelegálních streamerů ještě snazší.

„Nyní díky takzvanému digitálnímu tetování, které je vloženo v našich PPV videích, dokážeme přímo identifikovat člověka, který to vysílá. Nejenže ho tedy za to můžeme žalovat, ale můžeme mu ten stream vypnout a tím pádem nemusíme žádat nikoho jiného z těch ostatních platforem, aby to zastavili,“ dodává pro Neruda.


Některé případy se organizace OKTAGON snaží řešit domluvou, notoricky neposlušné streamery žene až k soudu.

„Každý turnaj vysílalo několik desítek lidí. U těch, u kterých to bylo opakované, jsme to začali řešit i právně. Jednoho streamera ženeme rovnou k soudu za to, že nás streamoval a sebral nám tisíce zakoupených PPV, což se dá vypočítat na základě toho, kolik lidí sledovalo ten jeho stream. Uvidíme, co nakonec řekne soudní jednání, ale myslíme si, že to může být určitě 10 tisíc eur (v přepočtu zhruba 270 tisíc korun, pozn. red.),“ uzavírá Neruda.

Další články