Sleduj nás

Oleksandr Usyk ukazuje na zásadní rozdíly mezi Furym a Joshuou a tvrdí, v čem bude Tyson lepší

Oleksandr Usyk ukazuje na zásadní rozdíly mezi Furym a Joshuou a tvrdí, v čem bude Tyson lepšíFOTO: Shutterstock

I když si Usyk věří, tak upřímně přiznává, že Fury bude podstatně těžším soupeřem, než byl Anthony Joshua. A tohle jsou zásadní důvody. 

Ukrajinský šampion již započal přípravu, na jejímž konci bude nějaký zápas. Všichni pevně doufáme, že se ten zápas uskuteční zrovna proti Tysonovi Furymu, s jehož managementem jsou vedena usilovná jednání. 

Tyson Fury je momentálně považován za papírově nejsilnější těžkou váhu planety, ovšem i na ni si Oleksandr Usyk věří. Bude to chtít pouze vyvinout o něco větší úsilí jak do obou soubojů s Anthonym Joshuou. 


„Pokud mám porovnat Furyho s Joshuou, ačkoliv jsem čelil zatím pouze jednomu z nich, tak Fury je v mých očích houževnatější. Ve svém stylu se nebojí více útočit, je odvážnější, má i lepší obranu. Rozhodně je to vyšší stupeň (kvality),“ pronesl Usyk pro BT Sport. 

„Nebudu říkat, že je Joshua snadným protivníkem, to v žádném případě, ale nemá takové srdce lva, aby z něho celých dvanáct kol hrozilo nebezpečí. To Tyson s vámi hraje hru na všech frontách. V zápase i před zápasem, stále se vám snaží dostat do hlavy, útočí na vaše slabiny a využívá každého vašeho zaváhání. S ním si nemůžete dovolit nikdy zaváhat,“ ví moc dobře. 


Dá se ovšem porazit

Aby Oleksandr Usyk dokázal, že je absolutní jedničkou těžké váhy boxu, musí udělat to, co nedokázal ještě nikdo jiný před ním – přemoct Gypsyho Kinga. 

„Myslím si, že na něho musím být ve skvělé fyzické kondici a musím častěji útočit na to jeho tlusté břicho. Není moc soupeřů, co by Tysonovi útočili na spodek, tam podle mě bude jeho slabina. Zejména, pokud ty údery dobře nakombinujete,“ tuší Usyk, který ovšem také může balamutit. 

„Uvidíme v samotném boji. Doufám, že se konečně něco upeče. Není také vyloučeno, že se mě Tyson bojí, když s tím takhle otálí. Přeci jen na jeho tlustý pupek můžu být moc agilní,“ usmíval se Usyk, který svým pošťuchováním chtěl donutit britského soupeře k reakci… Tak dočkáme se konečně? 

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články