Sleduj nás

Oleksandr Usyk odhalil, který z jeho soupeřů měl nejtrdší úder. Fury ostrouhal

Oleksandr Usyk odhalil, který z jeho soupeřů měl nejtrdší úder. Fury ostrouhal FOTO: TOP RANK

Oleksandr Usyk sice přiznal, že měl po zvedáku od Tysona Furyho skutečně namále, ale za soupeře s nejtvrdším úderem jej rozhodně neoznačil. 

V květnu si poradil s Tysonem Furym, kterému i navzdory jeho předchozímu trashtalku vzdal náležitý hold, a následně ještě požádal organizaci IBF, aby jej nepřipravila o mistrovský opasek, který měl být původně uvolněn ve prospěch bitvy Dubois vs. Hrgovič. Tento Usykův dobrý skutek Furymu zajistil, že nás i v prosinci během odvety bude čekat zápas o nesporného krále těžké váhy. 

Nyní jsme se s Usykem viděli v Three Knockdown Rule podcastu, kde o Furym nadále mluvil s respektem. Uznal například, že jeho zvedákem z šestého kola byl natolik omámen, že nechybělo moc, aby prohrál. Jen díky Bohu se z té šlamastiky dostal a sám si pak dokráčel pro výhru na body. Vyjma tohoto momentu ale žádné další ohrožení necítil, a když byl moderátorem podcastu tázán, zdali byl tento zvedák nejtvrdším úderem, jaký kdy schytal, odpověděl upřímně, že nikoliv. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

“Když mě Tyson zasáhl zespodu na bradu, opravdu to se mnou zamávalo. To byl ten moment, kdy se člověk modlí ke všem svatým, jen aby to vydržel, protože jsem byl skutečně omámený. Byla to dobrá rána a já věděl, že se nesmím přestat hýbat, jinak bych byl ukončen,” přiznal Usyk, který vzápětí průběh boje otočil a sám měl velice blízko k tomu, aby Furyho knokautoval. Někdo by řekl, že se Gypsy King neměl dostat přes deváté kolo.

“Mám-li to ale porovnat se soupeři, kterým jsem čelil v minulosti, tak musím říct, že každý je úplně jiný, a to je na našem sportu to krásné. Tyson Fury pro mě byl v těžké váze nejnáročnějším soupeřem, ale určitě ne nejsilnějším, co se razance úderu týče. To nicméně nebyl ani Joshua. Kdybych je měl všechny porovnat, tak říkám, že největší razanci do svých ran dává Derek Chisora. To je týpek s velice tuhým kořínkem. Když mě trefil, říkal jsem si: ‘Ó můj Bože!’ Bylo to, jako když vás někdo udeří baseballovou pálkou!” svěřil se Usyk.Další články