Sleduj nás

OKTAGON Výzva ve formátu Británie vs. Irsko má otevřít organizaci další trh

OKTAGON Výzva ve formátu Británie vs. Irsko má otevřít organizaci další trh
Proč vymýšlet něco nového, když zavedený koncept funguje a osvědčil se nejdříve v tuzemských podmínkách a posléze i v sousedním Německu.

Základy, které položila reality show Výzva, pomohly s propagací MMA v Čechách a na Slovensku v době, kdy o tento sport jevila zájem pouze malá komunita nadšenců.

Ve spolkové republice se sice MMA těší slušné popularitě, ale koncept The Ultimate Fighter zde byl také nový a fanoušci jej přijali s nadšením. Na vše navázal vyprodaný turnaj ve Frankfurtu, kde panovala opravdu elektrizující atmosféra.

OKTAGON se do Festhalle díky tomuto úspěchu vrací již v říjnu a podle průběžného stavu prodaných lístků se dá téměř s jistotou konstatovat, že bude opět plný dům.

Evropská expanze tím ale zdaleka nekončí. Další na řadě je podle komentátora Bryana Laceyho britský a irský trh, kde by se měl OKTAGON představit zavedeným modelem reality show Výzva. Vše by navíc měla okořenit tradiční rivalita, která má hluboké historické kořeny.


ondrej novotny oktagon prime 5

„OKTAGON se chce posunout do Velké Británie a Irska. Pomoci by k tomu měla reality show, a to ve formátu Británie vs. Irsko. Vedení se mě ptalo, jak se zde prosadit a já jim řekl, ať udělají vše stejně jako na československé scéně. Povedlo se to potom i v Německu, kde měla show velký úspěch."

"Na ostrovech je navíc potřeba počítat s elementem rivality mezi národy. Vedení organizace si Dublin oblíbilo, byli jsme v SBG, kde se jednalo s Johnem Kavanaghem, který byl na OKTAGONu v Ostravě s Lucií Pudilovou. Je to jen o tom navázat vztahy, podepsat pár bojovníků a odstartovat TV show."


V Londýně zase funguje propojení se Shootfighters a samozřejmě i Bradem Picketem. Zatím je to ve fázi, kdy hledáme talenty, které budeme moct podepsat. Teď je v plánu pár akcí a poté se začne plánovat příští rok. Bojovníky i manažery máme oslovené, nyní se z toho poskládají zajímavé zápasy,“ rozpovídal se Bryan pro Severe MMA.

Snaha o proniknutí na výsostné území organizace Cage Warriors je tedy již na spadnutí. Uvidíme, jaká reakce přijde zpoza kanálu La Manche a zda se Britové pro změnu nepokusí vtrhnout na český trh.

Situace tak nabízí poměrně velké množství zajímavých scénářů a tak se má nezávislý MMA fanoušek na co těšit.

Další články