Sleduj nás

Oktagon - Vémola Karlos - Da Silva Henrique

Oktagon - Vémola Karlos - Da Silva Henrique

Hlavním zápasem OKTAGONu 13 je dlouho avizovaný duel mezi českým Terminátorem Karlosem Vémolou a brazilským Frankensteinem Henriquem da Silvou. Ten si o domácí eso sám řekl po vyhraném zápase na bratislavském OKTAGONu 12, kde tvrdě ukončil Jay Jaye Gottwalda. Karlos se nenechal dlouho přemlouvat a přímo v kleci výzvu přijal a čeká jej tedy nejtěžší zkouška od zápasu s Jackem Hermanssonem. 

Vémola má nyní bilanci 26 výher a 5 porážek, 50 % vítězství získal submisí. Navíc drží sérii 10 výher. Poslední přemožitel byl výše zmiňovaný Hermansson, který dokazuje obrovské kvality v UFC, kde se pohybuje v top 10 střední váhy. Karlos je nyní ve slušné zápasové permanenci. Tento rok jej čeká již třetí zápas. Nejprve se v březnu uvedl v OKTAGONu výhrou nad Polákem Brandysem, následně doručil svým fandům dlouho odkládaný zápas proti Princi Aounallahovi na libereckém galavečeru Night of Warriors.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Henrique da Silva byl pro české fanoušky velkou neznámou, ale po jeho vystoupení s Gottwaldem je všem jasné, že po Jeremy Kimballovi bude polotěžkou divizi větrat další zahraniční borec. Henrique má rekord 15 výher a 6 porážek, kdy neuvěřitelných 87 % vítězství získal KO! V UFC nastoupil k 6 zápasům, kdy po 2 vítězstvích na začátku 4x padl a následovalo neprodloužení smlouvy. Další šancí, jak se vrátit do nejlepší MMA ligy světa, bylo Frankensteinovo vystoupení v Dana White Contender Series, ale Johny Walker se ukázal jako příliš těžký oponent, což potvrzují jeho poslední výkony. Henrique má nyní další cíl a tím je titul OKTAGONu. Pokud porazí Karlose, bude jasné, že tyto ambice mají reálný základ.


Favoritem tohoto zápasu je bezesporu český borec. Pokud zvládne napodobit Jordana Johnsona, který připravil da Silvovi jednu z porážek v UFC a nepustí se do přebíjené, mohla by vyprodaná Štvanice slavit vítězství českých barev. Vémola má za sebou opravdu těžký kemp v londýnském Shoting Fighters, kde například po boku Michala Martínka a spousty zahraničních hvězd potil krev, aby zápas s da Silvou zvládl. Klíčem bude opět Terminátorův výborný wrestling a následná kontrola soupeře na zemi. Kurz na triumf domácího bijce je okolo 1.41.

Přidejte se k Tipsportu zde, dostanete ihned 150 Kč zdarma a sázejte na bojové sporty!Další články