Sleduj nás

OKTAGON Underground hlásí souboj královen ženských bojových sportů

OKTAGON Underground hlásí souboj královen ženských bojových sportů
Tisková konference OKTAGON Time přinesla kromě přestřelky mezi Karlosem a Marpem také jednu velice zajímavou novinku. Pouhý den před akcí konanou v hale Gong v Ostravě přišlo definitivní potvrzení souboje dvou výrazných osobností ženské bojové scény.

Lucie Pudilová je již brána jako kmenová zápasnice tuzemského hegemona, a proto její účast na turnaji OKTAGON Underground příliš nepřekvapí. UFC veteránka, která v zámořské organizaci zvládla absolvovat sedm zápasů, se vrátila v roce 2020 domů a zakotvila právě pod žlutočernou vlajkou.

Po dlouhých letech spolupráce se rozešla se svým koučem Láďou Erdelyim a po krátké anabázi v bratislavském OFA gymu vyrazila trénovat do irské továrny na šampiony SBG.

https://twitter.com/i/status/1220761967406829574

Lucie Pudilová vs. Lucie Sedláčková


Příbramská Kulka tedy velkým překvapením nebyla, ale jméno její soupeřky očekával málokdo. Nejúspěšnější a také nejkrásnější česká boxerka Lucie Sedláčková je opravdu skvělý úlovek a dodává celému turnaji větší lesk.

Sedmadvacetiletá rodačka ze severních Čech nedávno jako první domácí žena podepsala profesionální smlouvu v USA. Po pauze vynucené covidem se bleskově vrátila do ringu a připsala si několik jasných výher v krátkém sledu. To, že kývla na zápas se svojí jmenovkyní, je velké překvapení, protože obě dívky se velmi dobře znají a pomáhaly si navzájem s přípravou.


„Je to moje dlouholetá kamarádka, tak jsem ji poprosila, zda by nepřijela. Spárovala jsem jen s klukama a potřebovala jsem to zkusit i s holčinou. Párkrát v minulosti jsme spolu už boxovaly. Teď to byl pouze jeden den, protože se vrátila z kempu v Irsku. Doufám ale, že si to zopakujeme. Bylo to super,“ uvedla v jednom z rozhovorů Lucka Sedláčková v loňském roce.

Vzhledem k vazbám z minulosti bude zajímavé, jak velká motivace bude udělat tvrdý zápas, a nebo se bude jednat spíše o exhibici. Technicky by měla Sedláčková dominovat, protože Pudilová je spíše typem agresivní bojovnice, která se neustále valí kupředu. Odpovědí se dočkáme 21. května v pražské O2 areně.

Další články