Sleduj nás

Oktagon - Salčák Pavel - Michálek Simon

Oktagon - Salčák Pavel - Michálek Simon

Z důvodu zranění Davida Dvořáka musela na kartě OKTAGONu 15 přijít změna. Zhruba týden před turnajem se povedlo dohodnout náhradní zápas v podobě souboje Pavla Salčáka se Simonem Michálkem.

I když mají oba borci negativní bilanci, v poslední době se jim daří. Svěřenec Andrého Reinderse Salčák má bilanci tři výhry a čtyři porážky, kdy 67 % vítězství získal submisí. V posledním zápase si dokázal poradit s německým veteránem Danielem Doerrerem. Několikanásobného mistra světa v kickboxu dokázal na jeho půdě porazit na body.


Simon Michálek půjde do tohoto souboje s rekordem čtyři výhry a pět porážek, kdy 50 % vítězství získal knockoutem. Reprezentant OFA je letos zápasově velmi aktivní. Nejprve v březnu podlehl na submisi (armbar) Balazsovi, o necelé dva měsíce později inkasoval tvrdé KO kolenem od Brunclíka a jarní jízdu zakončil výhrou TKO nad Dedkem. Čtvrtý zápas v tomto kalendářním roce přišel nedávno na galavečeru Bitva o Ostravu, kde si Michálek snadno poradil s Lukášem Bráborcem, kterého načal několika lokty a následně nasadil kimuru, kterou soupeři zlomil ruku.

V tomto zápase bude mít Salčák velkou výškovou převahu, ale to pro Michálka není nic nového. V postoji by měl mít pohyblivější Salčák převahu, ale Michálek umí výborně zkrátit vzdálenost a na zemi dokáže být opravdu dominantní. Oba borci neměli na přípravu mnoho času a jejich šance jsou podle nás vyrovnané, proto sáhneme po luxusním kurzu, který je vypsaný na Michálka a pohybuje se okolo 2.50.Další články