Sleduj nás

Oktagon - Peňáz Matěj - Klauda Jakub

Oktagon - Peňáz Matěj - Klauda Jakub
Finále váhy do devadesáti kilogramů má od začátku turnaje očekávané složení. Uvidíme totiž dle předpokladů zápas Jakub Klauda vs. Matěj Peňáz a oba borci si tuto pozici zajistili s velkým přehledem.

Jediný moment, ve kterém se mohlo zrodit překvapení, byl konec semifinálového zápasu Peňáz - Dvořáček. Matěj se až příliš uspokojil snadným průběhem a mladý slávistický chuligán jej přesnou trefou usadil na podlahu klece. V tu chvíli se ale projevily obrovské zkušenosti borce z první desítky střední váhy Glory a Matěj konec souboje v klidu zvládl.

Peňáz Matěj vs. Klauda Jakub ve finále turnaje Oktagon Underground


Jakub Klauda dostal v semifinále čerstvého Václava Holotu, který vyhlašoval, jak turnovského thaiboxera zničí. V kleci to vypadalo přesně opačně. Holota sice dobře začal, ale nastavené tempo vydržel pouze polovinu úvodního kola. Následně začaly úřadovat ostré lokty a tvrdá kolena medailisty z šampionátu IFMA. Klauda ve druhém kole Holotu tak zřezal, že André Reinders raději hodil do klece ručník, aby svého svěřence ochránil před možným zraněním.

Pokud by se následující zápas měl odehrát podle pravidel K1, šly by všechny naše peníze na „Money“ Peňáze. Underground ale nabízí úplně jiný formát a nám se zatím líbil Jakub Klauda o chloupek více. Věříme, že si dokáže prosadit svou hru a například v klinčích by měl získávat plusové body. Poslední argument je vysoký kurz, který je při takové vyrovnanosti bojovníků pozoruhodný. Sázka na vítězství Jakuba Klaudy je ohodnocena kurzem 2.91.

Další články