Sleduj nás

Oktagon - Pajtina Lukáš - Jartim Jaroslav

Oktagon - Pajtina Lukáš - Jartim Jaroslav

Slovenský Khabib Lukáš Pajtina se vrací po dlouhé pauze zapříčiněné zraněním a soupeřem mu bude zkušený reprezentant ASA Jarda Jartim. Pajtina, který o sobě dal nejvíce vědět v první řadě OKTAGONské výzvy, nyní pauzíroval déle než rok. Polední zápas na OKTAGONu 6 pro něj skončil již v prvním kole, kdy jej knockoutoval Maďar Kertesz. Poté následovala zdravotní pauza, která očividně Pajtinovi neuškodila a vypadá, že investoval hodně času a energie do silové přípravy.  Zástupce OFA má momentálně vyrovnanou bilanci 3 výhry a 3 porážky, 67 % vítězství získal submisí.

Jarda Jartim předvedl na úvod v OKTAGONu jeden z nejhorších zápasů dosavadní kariéry. V Ostravě absolutně nezachytil začátek zápasu a slovenská kometa Karol Ryšavý jej sérií úderů nejprve totálně paralyzoval a poté ho minutu před koncem úvodního kola uškrtil. Jartim, který jako jediný Čech nakoukl do prestižní ONE Championship, má rekord 10 výher a 9 porážek, kdy 50 % vítězných zápasů ukončil KO.


Pajtinova zápasová praxe budí před tímto střetnutím velké pochybnosti. Jartim zase minule vyhořel, takže hledat v tomto souboji jasného favorita je úkol pro známého věštce Vlastu Plamínka. Naše volba padla na zkušenějšího z obou borců, tedy Jartima. Hovoří pro něj lepší postoj, čtení soupeře a pohyb po oktagonu. Pajtina vypadá opravdu silně, ale pokud nezvládne Jardu hned na začátku dostat na zem a tam jej unavit, dá se předpokládat, že bude rychle ztrácet na dynamice. Kurz na Jartima je více něž příznivý.Další články