Sleduj nás

Oktagon - Le Sy Tomáš - Růžička Tadeáš

Oktagon - Le Sy Tomáš - Růžička Tadeáš

Již tuto sobotu nás čeká první ze série galavečerů garážového formátu OKTAGON Underground. Dlouho očekávaná a vydatně promovaná akce má jako hlavní tahák připravený souboj dvou borců, kteří se po salvě vyjádření na sociálních sítích opravdu nemilují.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Vše odstartoval karvinský Tomáš Le Sy, který zpochybnil dovednosti zástupců postojových disciplín a věří, že MMA průprava je pro tento turnaj tou nejlepší. Vyjádření se nelíbilo zástupci pražského Spejbl Gymu Tadeáši Růžičkovi, který tvrzení zpochybnil a rivalita byla na světě.

První jmenovaný je kmenovým borcem organizace OKTAGON a absolvoval zde většinu své krátké profesionální kariéry. Momentálně má skóre čtyři výhry a dvě porážky, kdy všechna vítězství i prohry přišly po knockoutech. V posledních zápasech se prezentoval solidními výkony a jede na vlně dvou vítězství v řadě. Hlavně to poslední, kdy si po vyzrálém výkonu poradil s talentovaným Denisem Tripšanským a ve druhém kole jej ukončil pěkným kopem na hlavu, přineslo Tomášovi uznání odborníků i laické veřejnosti.


Le Sy Tomáš vs. Růžička Tadeáš

Tadeáš „Mawar“ Růžička je na tom (co se zkušeností a skóre týče) nesrovnatelně lépe. I přes svůj nízký věk nasbíral úctyhodnou bilanci jednašedesát výher a sedm porážek! Svůj výjimečný talent potvrdil na turnajích dvou nejprestižnějších organizací IFMA a WAKO. Na obou akcích dokázal projít tvrdým sítem a získat zlatou medaili.


Hlavní argument Tomáše Le Syho, o který opírá svá sebevědomá prohlášení, je, že svět MMA a zápasy v menších rukavicích jsou diametrálně odlišné od klání v ringu podle pravidel Muaythai. To se samozřejmě nedá zpochybnit, ale Tadeáš již přes dva roky piluje své MMA dovednosti pod taktovkou Andrého Reinderse a je jasné, že obrana proti strhům a zvyknutí si na jiné rukavice bylo první na seznamu učební látky. Tím pravděpodobně odpadá zásadní výhoda, kterou by Tomáš mohl mít a pokud bude rozhodovat celkový souhrn dovedností a zkušeností, je jasné, kdo bude mít v sobotu večer navrch.

Tadeáš má extrémně nepříjemný agresivní styl a vždy jde svého soupeře doslova roztrhat. Malé rukavice si zkusil v souboji Vladimírem Lengálem na akci I Am Fighter a nyní ho již nemá co překvapit. Naše peníze poputují na těžkými zápasy prověřeného Mawara a kurz 1.55 se nám zdá velmi přátelský. Zápas můžete sledovat online živě zde.


Další články