Sleduj nás

Oktagon - Le Sy Tomáš - Růžička Tadeáš

Oktagon - Le Sy Tomáš - Růžička Tadeáš

Již tuto sobotu nás čeká první ze série galavečerů garážového formátu OKTAGON Underground. Dlouho očekávaná a vydatně promovaná akce má jako hlavní tahák připravený souboj dvou borců, kteří se po salvě vyjádření na sociálních sítích opravdu nemilují.

Vše odstartoval karvinský Tomáš Le Sy, který zpochybnil dovednosti zástupců postojových disciplín a věří, že MMA průprava je pro tento turnaj tou nejlepší. Vyjádření se nelíbilo zástupci pražského Spejbl Gymu Tadeáši Růžičkovi, který tvrzení zpochybnil a rivalita byla na světě.

První jmenovaný je kmenovým borcem organizace OKTAGON a absolvoval zde většinu své krátké profesionální kariéry. Momentálně má skóre čtyři výhry a dvě porážky, kdy všechna vítězství i prohry přišly po knockoutech. V posledních zápasech se prezentoval solidními výkony a jede na vlně dvou vítězství v řadě. Hlavně to poslední, kdy si po vyzrálém výkonu poradil s talentovaným Denisem Tripšanským a ve druhém kole jej ukončil pěkným kopem na hlavu, přineslo Tomášovi uznání odborníků i laické veřejnosti.

Le Sy Tomáš vs. Růžička Tadeáš

Tadeáš „Mawar“ Růžička je na tom (co se zkušeností a skóre týče) nesrovnatelně lépe. I přes svůj nízký věk nasbíral úctyhodnou bilanci jednašedesát výher a sedm porážek! Svůj výjimečný talent potvrdil na turnajích dvou nejprestižnějších organizací IFMA a WAKO. Na obou akcích dokázal projít tvrdým sítem a získat zlatou medaili.


Hlavní argument Tomáše Le Syho, o který opírá svá sebevědomá prohlášení, je, že svět MMA a zápasy v menších rukavicích jsou diametrálně odlišné od klání v ringu podle pravidel Muaythai. To se samozřejmě nedá zpochybnit, ale Tadeáš již přes dva roky piluje své MMA dovednosti pod taktovkou Andrého Reinderse a je jasné, že obrana proti strhům a zvyknutí si na jiné rukavice bylo první na seznamu učební látky. Tím pravděpodobně odpadá zásadní výhoda, kterou by Tomáš mohl mít a pokud bude rozhodovat celkový souhrn dovedností a zkušeností, je jasné, kdo bude mít v sobotu večer navrch.

Tadeáš má extrémně nepříjemný agresivní styl a vždy jde svého soupeře doslova roztrhat. Malé rukavice si zkusil v souboji Vladimírem Lengálem na akci I Am Fighter a nyní ho již nemá co překvapit. Naše peníze poputují na těžkými zápasy prověřeného Mawara a kurz 1.55 se nám zdá velmi přátelský. Zápas můžete sledovat online živě zde.


Další články