Sleduj nás

Oktagon - Kvapil Tomáš - Mora David

Oktagon - Kvapil Tomáš - Mora David

Reprezentant ASA Tomáš Kvapil má za sebou vynikající premiéru v OKTAGONu. I když to tentokrát stačilo jen remízu, na akci OKTAGON Prime předvedl s Denisem Tripšanským zápas večera. Díky tomu dostal šanci představit se na hodně sledovaném turnaji OKTAGON 13, kde jeho kvality otestuje David Mora. Tento španělský borec s bilancí 4 výhry a 2 porážky získal 50 % vítězství submisí. Velkou porci zápasů absolvoval i na amatérské scéně a pravidelně vyráží na tréninkové kempy do nejlepších evropských gymů. V poslední době se mu ale příliš nedařilo a z posledních dvou zápasů si odnesl dvě porážky na body.

Tomáš Kvápa Kvapil platí již delší čas za jeden z největších talentů, který na české scéně můžeme vídat. Zatím se propracoval k rekordu 5 výher, 1 porážka a 1 remíza, kdy 60 % vítězství získal submisí. Mezi hlavní přednosti, kterými se může pyšnit, patří výborný grappling, ale v posledních zápasech byl vidět velký posun i v ostatních aspektech boje a hlavně mnohem větší agresivita než v počátku kariéry. V tomto duelu můžeme opět očekávat lepší a komplexnější verzi mladého borce, protože poprvé absolvoval kemp v zahraničí. Zde nasával nové podměty například od legendárního Brada Picketta nebo trpěl na tvrdých sparingách v londýnském Shootfighters.


Kvápa je v tomto zápase jasný favorit. Je na domácí půdě, má mnohem větší zápasovou permanenci a o jeho aktuální formě nepanují žádné pochybnosti. David Mora má sice slušnou výškovou převahu, ale nedá se předpokládat, že by se tento souboj odehrával v postoji, kde by to znamenalo velkou výhodu. Kurz spadl až na nehratelnou hranici okolo 1.15, proto je lepší volbou sázka na to, že zápas bude mít plný počet kol. Pro oba borce je to nejčastější variantou a oba nikdy neprohráli před limitem. Kurz na plný počet kol je 1.61.


Přidejte se k Tipsportu zde, dostanete ihned 150 Kč zdarma a sázejte na bojové sporty!


Další články