Sleduj nás

Oktagon - David Kozma - Samuel Pirát Krištofič

Oktagon - David Kozma - Samuel Pirát Krištofič

Nejočekávanějším zápasem, který se na akci Oktagon 11 uskuteční, je David Kozma vs. Samuel Pirát Krištofič. Druhý jmenovaný se nechal slyšel, že je v Ostravě připraven 16. března ukončit Davida Kozmu, následně pak i Karlose Terminátora Vémolu.​

David Kozma získal vloni na podzim pás organizace Oktagon ve welteru, když v O2 Aréně porazil Gábora Borároše (slovenský bijec se v zápase se zranil). Český fighter vyhrál z předešlých třinácti duelů dvanáct, jediná porážka s Knížetem byla způsobena bojem mimo svou váhovku. Aktuálně si drží ale šňůru pěti výher v řadě. Celková bilance Kozmy pak čítá už 34 utkání (24-10), což je ve 26 letech slušná porce.

Kozma je tak nesmírně zkušený bojovník, který hodně vyhrává na submisi (13), případně KO/TKO (7). Na body se rodák z Karviné spoléhá jen nerad, a duely se snaží rozhodnout před časovým limitem. Rád své soupeře „háže na zem“, nicméně i v postoji je hodně nebezpečný. Právě vyrovnanost výkonů, všestrannost a zdravá agresivita jsou jeho velké přednosti.

David Kozma vs. Samuel Pirát Krištofič na akci Oktagon MMA

Proti němu se do klece postaví Samuel „Pirát“ Krištofič, který přichází po porážce s Polákem Siwym z 84. Není zcela běžné, aby o titul bojoval hned zápasník, který je ve welteru prakticky nováček, nicméně promotér Ondřej Novotný umí k sobě postavit bojovníky tak, aby to mělo šťávu. Pirát patří na československé MMA scéně mezi kontroverzní bojovníky, kterého fanoušci buď milují nebo nenávidí. Odmláceno má dvanáct zápasů s bilancí 10-2. Dva z posledních tří zápasů ale prohrál, další neúspěch by jeho kariéru přibrzdil ještě o něco víc.


Krištofič je každopádně pod tlakem, do zápasu tak půjde s obrovskou energií, v duelu by měl být on tím silnějším, což mu v obráceném gardu a vyšší váhovce nesedělo. Pirát se nerad brání, navíc titulový zápas je vypsán na 5 x 5 minut, což je velký nárok na fyzičku. Diváci v Ostravě se každopádně plného počtu kol v titulovém duelu nedočkají. Špatnou sázkou nemusí být rovněž varianta, že zápas skončí kapitulací jednoho či druhého zápasníka, Krištofič vyhrál submisí polovinu svých vítězných zápasů, Kozma dokonce 13.

Oktagon 11 bude opět vysílat televize O2 Sport. Můžete si koupit třeba jednodenní přístup, který vyjde na 99 Kč. Je možné sledovat Oktagon 11 i zdarma, na internetu budou streamy, které však nejsou často kvalitní. Pirát Krištofič okamžitě po zápasu Davida Kozmy s Gáborem Borárošem vyzval vítěze Kozmu na souboj o pás šampiona. Podívejte se na video:Další články