Sleduj nás

Oktagon 53 výsledky: Dalisda obhájila titul slámové váhy. Z Čechů se radovali pouze Brož a Malach

Oktagon 53 výsledky: Dalisda obhájila titul slámové váhy. Z Čechů se radovali pouze Brož a MalachFOTO: OKTAGON MMA

Druhý turnaj letošního roku je z námi. Německý Oberhausen se mohl radovat z výborných výkonů domácích borců, kteří ve valné většině odcházeli vítězně. Českým fanouškům udělal radost pouze Míra Brož a Honza Malach.

Hlavní událost celého večera měla ženské obsazení. Šampionka Katharina Dalisda úspěšně obhájila svůj titul proti Francouzce Evě Dourthe, kterou zdolala na body. Islam Dulatov se naopak v Oktagonu uvedl přesvědčivou demolicí Řeka Palaiologose, i když na jeden kontroverzní moment ale došlo. Němec totiž zasáhl svého soupeře pod pás a ten v tu chvíli přestasl bojovat a začal se hlásit rozhodčímu. Dulatov ovšem pokračoval v kanonádě.

„Zápas může zastavovat jen rozhodčí. Útočil jsem a omylem ho trefil do rozkroku. Vím, že na to reagoval, ale já musím bojovat, dokud rozhodčí neřekne stop. Bojuji podle pravidel,“ odůvodnil svoje chování Dulatov. Jeho tlak se mu vyplatil, protože dokázal svého soupeře ukončit vteřinu před koncem prvního kola.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Míra Brož je již v Oktagonu zavedená značka. „Inkvizitor“ vždy předvede výkon, který zvedá diváky ze sedaček, a stejně tomu bylo i tentokrát. Nutno uznat, že k atraktivitě zápasu přispěl i jeho soupeř, který hlavně ve druhém kole Brožovi zle zatápěl. Vše nakonec rozhodla závěrečná pasáž zápasu, kterou pro sebe urval český bijec a zaslouženě slavil další obrovsky cenné vítězství.

„Jako příštího soupeře bych si představoval Christiana Eckerlina. Nejde o žádný trash talk, ale spíš je pro mě výzvou, kterou si chci zkusit. Je to německá jednička a hrozně by mě zajímalo to srovnání. Je to takový můj sen na jeden z posledních zápasů,“ ukázal Míra na překvapivého oponenta.


Kromě „Inkvizotora“ potěšil tuzemské fanoušky již jen Jan Malach. Toho čekal Luka Milidragovič, který se ještě ve středu večer oddával tanci a zábavě v jednom nočních klubů v rodném Chorvatsku. Ve chvíli, kdy mu ovšem přiletěla nabídka na zápas s „Králem Severu“, tak neváhal a vyrazil směr Německo. Neporažený mladík si na Honzu hodně věřil, ale ten mu názorně vysvětlil, že jsou ještě levely, kterých nedosahuje. Vše nakonec rozhodlo přesné koleno, které Malach ve druhém kole trefil a následná kladiva, která donutila rozhodčího duel ukončit.

Oktagon 53 výsledky

Sami Zarabi vs. Jakub Batfalský

Vítěz: Zarabi, na body


Emir-Can Al vs. Tomáš Votava

Vítěz: Al, TKO v 1. kole

Endrit Brajshori vs. Jan Fajk

Vítěz: Brajshori, submise ve 2. kole


Jaroslav Pokorný vs. Gjoni Palokaj

Vítěz: Palokaj, na body

Jan Malach vs. Luka Milidragović

Vítěz: Malach, TKO ve 2. kole

Cihad Akipa vs. Ivica Trušček

Vítěz: Trušček, submise ve 2. kole

Hojat Khajevand vs. David Zawada

Vítěz: Zawada, submise ve 3. kole

Miroslav Brož vs. Tom Crosby

Vítěz: Brož, na body

Islam Dulatov vs. Ioannis Palaiologos

Vítěz: Dulatov, TKO v 1. kole

Katharina Dalisda vs. Eva Dourthe

Vítěz: Dalisda, na body

Zdroj: Oktagon tisková konference


Další články