Sleduj nás

Oktagon 14 minulostí! Titul získal Deák, Krištofič přejel Pukače

Oktagon 14 minulostí! Titul získal Deák, Krištofič přejel Pukače

Oktagon 14 v Bratislavě přinesl několik překvapení. Podle očekávání si však titul odnesl Tomáš Deák a Pirát Krištofič doslova přejel Roberta Pukače. V ženském souboji obdržela Kundosaki knockout. Přinášíme podrobnou reportáž, výsledky a tiskovou konferenci.

Předzápasy začaly úspěšnou premiérou Lukáše Dvořáka v OKTAGONu. Následovala tvrdá válka, kterou trochu sporně ovládl na body Mazuch. Jediným zápasem žen bylo semifinále projektu Y. Favorizovanou Kundosaki ukončila KO ve druhém kole Iva Hašková.

Lukáši Pajtinovi se nevydařil návrat po zranění a zkušený Jarda Jartim předvedl výbornou obranu proti strhům, ve druhém kole pak vyhrál TKO. Souboj talentů pro sebe získal Rony Paradeiser, když Leo Brichta ve druhém kole souboj verbálně vzdal. O další velké překvapení se postaral Timo Feucht, který si nic nedělal z role outsidera, Grizzliho Kimballa nepustil vůbec do zápasu a vyhrál TKO v prvním kole.

Po krátké pauze začala hlavní karta, kterou otevřela bitva dvou výborných thaiboxerů Daniše a Hronka. Mladší Hronek byl od začátku přesnější a suverénním výkonem rozstřílel svého soupeře během tří minut. Jednalo se o další TKO ukončení rychle plynoucího večera.


Šance vyzvat šampiona Martínka, o to přesně šlo v zápase Buday vs. Dittrich. První kolo Dittrich rozjel dobrými údery, ale Buday si ho vzal na zem a tam jej nabodoval. Druhé kolo opakovalo stejný scénář, ale Buday získal plný mouth a následně upáčil Dittricha na kimuru. Kulturní vložku obstarali účastníci projektu X Benko a Štáfek. První staredown ozvláštnil Benko kyticí pro svého oponenta. Následně Rodrigues přitančil do klece s úsměvem, ale celé první kolo bylo z jeho strany jen bojem o přežití. Lájoš Klein dobře kombinoval a soupeřem několikrát tvrdě otřásl. Druhé kolo bylo stejné jako první, Brazilec působil prazvláštně, ale držel. Začátek třetího kola přinesl očekávané rozuzlení, Klein trefil krásný high kick a byl konec.


Souboj o Bratislavu a šanci zabojovat o titul ve veltru. Takovou motivaci měli borci v předposledním zápase večera. Ten začal obrovskou aktivitou Piráta, kterou přinutil Pukače utíkat po pletivu. Krištofič výborně pracoval, přední rukou nedovolil soupeři přiblížit se. Tento model vydržel Pirát praktikovat plná čtyři kola, kdy soupeře ničil údery a fackami. Pukač se držel a jeho chvíle přišla v posledním kole. Na začátku trefil pěknou pravačku a dostal se do lehkého tlaku. Na obrat už ale neměl sílu a králem Bratislavy se tak stal na body Pirát. Ten po zápase okamžitě vyzval šampiona Kozmu k odvetě, takže se pravděpodobně dočkáme odvety.

Hlavní událostí byl boj o pás šampiona v bantamové váze. První kolo přineslo bizarní podívanou, kdy Macek po každém úderu skočil na zem a chtěl, aby šel Deák za ním. Ten to neměl v plánu a nechal soupeře vždy zvednout. Od druhého kola Macek od své taktiky upustil a zápas probíhal pouze v postoji, kde Deák tlačil a naháněl soupeře podobně jako v minulém zápase Pirát Pukače. Macek se dostal do zápasu zhruba v půlce čtvrtého kola, kdy trefil naskočené koleno. V pátém kole již Deák zápas kontroloval, dotáhl ho do vítězného konce a stal se prvním šampionem OKTAGONu v bantamu.Další články