Sleduj nás

Odvetu Khabiba s Conorem si vážně moc přeji, ale je možné, že na ni nikdy nedojde, přiznává White

Odvetu Khabiba s Conorem si vážně moc přeji, ale je možné, že na ni nikdy nedojde, přiznává White

Ještě na podzim Dana White (aniž by znal verdikt Nevadské komise) vyslal do světa zprávu, v níž očekával, že se diváci v roce 2019 dočkají odvety. Jak se ale později ukázalo, toto tvrzení bylo poněkud předčasné a možná až bláhové, neboť se děj událostí otočil o 180 stupňů.

Jak plynul čas, Khabib i Conor se postupně dozvěděli délku svých trestů, a ačkoliv bude oběma zápasníkům umožněno vrátit se ještě v tomto roce, osud jejich cesty k sobě minimálně v blízké době nesvede. Na vině je hned několik faktorů.


Khabib má s UFC platný kontrakt už jen na jeden zápas a ten svede na podzim s vítězem duelu Max Holloway vs. Dustin Poirier, kteří si to rozdají o pás dočasného šampiona. Oba dva borci mají přislíbený titulový duel s Eaglem, jakmile se vrátí, takže v tomto ohledu není co řešit.

Předtím se spekulovalo, že by o titul prozatímního šampiona mohl bojovat i McGregor s Cerronem, avšak tento návrh se kupodivu zrodil asi jenom v Cowboyově hlavě, protože o něm nikdo jiný jinak nemluvil. Navíc si Dana White ani nepřeje, aby se bitva mezi Conorem a Donaldem uskutečnila.


„Již jednou jsem řekl, že pokud spolu chtějí bojovat, nemám s tím problém. Zdali to je to, co oba dva doopravdy chtějí, zařídím to, ale mně osobně se to prostě nelíbí,“ uvedl šéf UFC, když měl vyjádřit svůj názor na tento irsko-americký duel.

„Co se týká nás, ve skutečnosti Cerronovi sháníme jinačího soupeře, než je Conor McGregor. Cowboye uznávám, je to skvělý chlapík, ale sotva se dostal do top desítky,“ pronesl Dana White, čímž naznačil, že má-li se Notorious probojovat až na vrchol k Nurmagomedovovi, bude muset zdolat protivníka, který ho k němu přímo zavede.


Žádná Bad Blood číslo dva?

I když si Dana White tuto odvetu moc přeje, a to nejen z hlediska PPV, pak je ve hře mnoho faktorů, které ho donutily změnit jeho původní názor. „Nerad bych řekl, že k tomu souboji nikdy nedojde, ale jisté je, že se to nestane v roce 2019. Co bude dál, je těžké odhadovat, protože vše je strašně daleko,“ připouštěl.

Jeden z problémů symbolizuje Khabibova smlouva, která jej váže k duelu s Hollowayem či Poirierem. Poté se stane volným zápasníkem a bude se moct vydat vlastní cestou, rozhodne-li se v UFC už nepokračovat, což by pro nás všechny byla velká škoda.


Podobný osud zatím ruský Orel nepřipouští, ovšem rozhodnutí člověka se dokáže změnit ze dne na den. Khabibův manažer navíc prohlásil, že Conor může na odvetu klidně zapomenout a že se musí pomalu naučit žít s tou hanbou až do smrti.

Než však začneme klopit hlavy, Dana White přišel ještě s jedním řešením, jak si přeje, aby vše proběhlo. „Ideální by bylo, kdyby Khabib zůstal. Sám pevně věřím, že má před sebou ještě několik dobrých let zrovna v UFC, ale připouštím, že finální verdikt bude jenom na něm,“ svěřoval se.

A jaké by byly podmínky odvety s McGregorem, pokud by všechno vyšlo? „Pak by bylo důležité, aby oba dva (tedy Khabib a Conor) své příští zápasy vyhráli. Potom bychom mohli udělat titulový zápas čistě mezi nimi,“ dodával.


Další články