Sleduj nás

Odvážná slova bývalého šampiona: Pokud se vrátím z důchodu, můžu porazit Furyho i Usyka!

Odvážná slova bývalého šampiona: Pokud se vrátím z důchodu, můžu porazit Furyho i Usyka! FOTO: Shutterstock

Bývalý mistr světa organizací WBA, WBC a The Ring magazine v křížové váze a organizace WBA v těžké váze si hraje s myšlenkou, že by se vrátil do ringu. Chce proti sobě ovšem jenom elitu.

David Haye si naposledy do ringu stoupnul 5. května roku 2018, když na technické KO podlehl Tonymu Bellewovi. Témuž soupeři podlehl i rok předtím, díky čemuž britský boxer usoudil, že nastal nejvyšší čas pověsti rukavice na hřebík.

Jak tomu ovšem bývá zvykem, když je člověk, který tento sport příliš miloval, nějakou dobu mimo hru, začne si hrát s myšlenkou, zdali se ještě nemá vrátit.


Čas se totiž krátí a všichni nakonec pochopí, že to je teď, nebo nikdy. Čím budou starší, tím ta příležitost úspěšného comebacku bude nižší. A Haye proto usoudil, že možná nyní nastala ta správná chvíle.

David Haye | foto: ShutterstockFOTO: Shutterstock


David Haye bere Usyka i Furyho

„Vše je to o načasování a když vidím, co se nám tu dnes pohybuje za těžké váhy, které se bojí bojovat jedna s druhou, nutí mě to jít do tělocvičny, dostat se do formy a těm sralbotkům ukázat, jak se to dělá,“ uveřejnil evidentně rozladěný Haye.

„Teď je mi sice 42 let, ale věřím, že na to pořád mám. Vyhovují mi jisté typy soupeřů a pokud by se naskytla možnost střetnout se s Oleksadrem Usykem, šel bych do toho. Ani bych neváhal. A pevně věřím, že ho porazím, protože mi vždy vyhovovali leváci. Já prostě vím, jak na ně,“ řekl.

Nebránil by se však ani jiné elitní těžké váze. „Usyk je má volba číslo jedna, ale pokud by on nemohl, zkusím klidně Tysona Furyho, proč ne. Člověka vždy láká být tím vůbec prvním, kdo najde na nějakého neporaženého soupeře recept. V hlavě mám taktiku, která by na Furyho měla fungovat. Dostanu-li šanci, předvedu ji v praxi,“ sdělil Haye pro ID Boxing News.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články