Sleduj nás

Odhaleno: Kolik bojových let Khabibovi ještě zbývá?

Odhaleno: Kolik bojových let Khabibovi ještě zbývá?

Současný šampion divize lehké váhy UFC a světová dvojka proslulého pound-for-pound žebříčku Khabib Nurmagomedov je jedním z těch bojovníků, kteří si přejí zalomit svou kariéru na bezpečném vrcholu sil. Kdy se ten čas ovšem nachýlí?

Vzhledem k tomu, že má slavný Eagle na kontě dvacet osm výher, přičemž ve svém životě poznal porážku pouze jednou (stalo se tak v amatérském sambo duelu, a to ještě navíc pouhou formou bodového rozhodnutí), tak by rád s přibývajícím věkem nic nepodcenil.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Není to tak dávno, co Khabib vystoupil na kanálu RT Sports, kde uvedl, že většina sportovců začíná ztrácet své síly přibližně v 35 letech. On sám by tuto hranici určitě nerad překročil, ba dokonce je připravený to zalomit ještě mnohem dříve.

„Zatím se cítím fit, jsem v životní formě, ale tu nebudu moct udržet věčně. Do hry se dostává spousta mladých kluků, kteří budou chtít na mé místo. A já si přeju skončit neporažen. Nerad bych bojoval déle, než je to nutné,“ svěřoval se Orel z Dagestánu.


„Určitě nebudu zápasit v pětatřiceti nebo čtyřiatřiceti, možná ani třiatřiceti,“ vykládal Khabib karty na stůl, čímž jasně naznačil, že mu zbývají jen dva roky v bojové branži. Právě toto číslo by mělo odpovídat dvěma zaručeným duelům v UFC a naplní-li svá předchozí slova, tak i jednomu v boxerském ringu.


Další články