Sleduj nás

O příštím soupeři máme jasno, zní z týmu Pereiry. Překvapivě nejde o Ankalaeva

O příštím soupeři máme jasno, zní z týmu Pereiry. Překvapivě nejde o AnkalaevaFOTO: UFC

Alex Pereira je údajně znovu připravený co nejdříve naskočit do bitvy a přijme ideálně takového vyzývatele, na kterého nebude muset čekat. 

Alex Peirera co nevidět oslaví sedmatřicáté narozeniny, a protože si je vědom toho, že s přibývajícm věkem odchází síly a snižují se příležitosti něco dokázat, tak chce zůstat co nejvíce aktivní, dokud ještě může. 

V souvislosti s touto skutečností se brazilský šampion rozhodl hned po duelu s Jiřím Procházkou navrátit do přípravy, kterou by v tom nejlepším případě směroval na nějaký srpnový zápas. Tak mimochodem zněl jeho původní plán, než se zranil Conor McGregor a on s Procházkou zaujal jeho místo. 

Jelikož Alex ze souboje s Jirkou vyvázl prakticky bez škrábance, mohl pověřit svůj tým, konkrétně manažera Jorgeho Guimarãese, aby mu zajistil místo a soupeře pro další obhajobu. S instrukcemi, aby se to upeklo do konce léta, nyní Jorge začal jednat. A co se rýsuje, to odhalil na kanálu Combate. 

“Alex je naprosté zvíře. Skutečný přírodní úkaz, který nikdy nevyleze z tréninku. Teď sotva dobojoval, ale už si přeje vstoupit do dalšího zápasu. Problém je pouze v tom, že tam pro nás UFC nemá volné termíny, ale pořád doufáme, že se na něčem domluvíme,” uvedl Guimarães.


Obecný předpoklad byl takový, že Pereirovým soupeřem bude Magomed Ankalaev (tedy bijec, co má na kontě deset výher v řadě a u bookmakerů si vysloužil status papírově nejsilnějšího bojovníka polotěžké váhy planety), ale to zase taková hračka není. 

Dle Guimarãese se na Ankalaevově plánu nic nezměnilo, stále chce bojovat “až” v říjnu v Abú Dhabí, jenže Pereira je v takovém pracovním zápřahu, že prostě nehodlá zpomalovat.

“Ankalaev je od nás pořád daleko. Vzhledem k tomu, co Blachowicz říká, že zápas s Pereirou rozhodně neprohrál a jak nás provokuje, tak jsme připrapraveni mu nabídnout odvetu. Pokud bude ready v srpnu, možná v září v lasvegaské The Sphere, jdeme do toho. Vlastně jen čekáme na to, co mu řekne jeho fyzioterapeut,” uvedl Pereirův manažer. 


Blachowicz má po oberaci obou ramen a nyní je v zotavovací fázi. On sám během března uvedl, že by se rád vrátil nejpozději na konci roku, jeho preferencí je však podzim. Konkrétní termín nepotvrdil. 

Samozřejmě je třeba počítat i s plánem B, který nás vrací k Magomedovi Ankalaevovi. S tím by se šampion Pereira utkal, kdyby Blachowicz v dřívějším termínu nemohl. Pak by to vypadalo na ten říjnový turnaj v Abú Dhabí. 

“V této fázi je to otevřené. Alex trénuje, jako by měl mít další zápas, ale Ankalaev preferuje Abú Dhabí, což je stále daleko. Uvidíme jak UFC,” dodal Guimarães.


Další články