Sleduj nás

NoW - Nygrín Tonda - Grigaitis Lukas

NoW - Nygrín Tonda - Grigaitis Lukas

Sobotní liberecká gala nám kromě MMA a boxu nabídne i několik zápasů podle pravidel K1. Asi nejzajímavější je souboj o titul juniorského mistra Evropy do 67 kg organizace WASO mezi domácím Tondou Nygrínem a litevským talentem Lukasem Grigaitisem. 

Nygrín je svěřenec Martina Berky a připravuje se v místním BFC Liberec. I přes nízký věk (18 let) již nasbíral slušnou porci zkušeností a dokázal vyhrát letošní Slovak Open. Z 27 zápasů odcházel 22krát jako vítěz a pouze 5krát jako poražený. 

Nygrín Tonda vs. Grigaitis Lukas


Jeho oponenta jsme mohli vidět na letošním mistrovství Evropy v thajském boxu organizace IFMA, kde obsadil páté místo. Lukas je ještě o rok mladší a bilanci má 30 výher a 7 proher. Více se zaměřuje na Muay Thai a na váhu do 67 kg je hodně vysoký (185 cm). 

Tonda měří pouze o 5 cm méně, takže hendikep v dosahu nebude velký. U takto mladých borců se těžko odhaduje výsledek zápasu, ale věříme, že domácí prostředí a perfektní koučing Martina Berky rozhodne a pás šampiona WASO zůstane v Liberci. Sázet na výhru Nygrína se dá v kurzu okolo 1.61.Další články