Sleduj nás

Nový král velterové váhy ví, že nejlepší způsob, jak se dostat přes horu, je občas jít skrze ni

Nový král velterové váhy ví, že nejlepší způsob, jak se dostat přes horu, je občas jít skrze ni

Noc z 18. na 19. listopadu byla velice speciální i pro ONE Championship, jelikož se v ní utkali dva velikáni o titul ve velterové váze. Zebaztian Kadestam v ní nakonec přemohl předtím neporaženého Tylera McGuireho a pak se svěřil s radou, která může pomoct nejenom všem začínajícím bojovníkům.

Zebaztian Kadestam přemohl neporaženého Tylera McGuireho

Zebaztian „The Bandit“ Kadestam je tím mužem, který se nyní vyhřívá na výslunní, avšak kdoví, kde by dnes byl, kdyby nedostal velice cennou lekci od nové posily UFC. Ben Askren panoval v této divizi velice dlouhou dobu a ani v celé své profesionální kariéře nebyl nikdy poražen. Mezi svými úspěchy mimo jiné má i skalp současného panovníka.


„Prohra s Benem byla jednou z nejlepší lekcí v mém životě,“ říká Kadestam. „Z každého souboje je potřeba si brát ponaučení. Lidé jako Askren jsou při každém manévru 10 sekund před vaším myšlením a vy tak nikdy nemůžete tušit, co právě udělá. Ta prohra mě opravdu štvala, ale vzchopil jsem se, vypiloval defenzivu a McGuiremu jsem už nevěnoval tolik respektu.“ 


Když je někdo dobrý v boji po zemi, musíte ho tedy srazit ve stoje. Což se mimochodem švédskému borci v pátém kole povedlo. „Myslím si, že jsem svůj wrestling dost zlepšil. Každá prohra by měla člověka nakopnout vychytat své nedostatky, což jsem se snažil dělat každý den, abych se byl schopný bránit v podobných situacích, z nichž kolikrát není úniku,“ hovoří o boji s wrestlery. 

Jen v defenzivě to ovšem není. „Člověk si díky tomu uvědomí spoustu věcí a tou nejdůležitější je, že nikdy se nemůžete spoléhat jenom na herní plán, ale důležité je věřit ve své zkušenosti,“ naznačuje, že jak Askren, tak i Tyler McGuire se od sebe moc typologicky nelišili, a tak místo přes horu zvolil tvrdou cestu skrze ní. Výsledkem byl knokaut necelou půlminutu před koncem duelu.


Další články