Sleduj nás

Novotný: UFC a nejlepší? Dnes tam berou samé s*áče, kteří by si v Oktagonu ani neškrtli

Novotný: UFC a nejlepší? Dnes tam berou samé s*áče, kteří by si v Oktagonu ani neškrtli
Na celém světě byste nenašli větší MMA značku, než je UFC. Přesto největší ještě podle Ondřeje Novotného nutně neznamená také nejlepší.

Doba se změnila. Dnes lidi zajímá hlavně show, a právě v budování příběhů se snaží být UFC nejlepší. Bohužel tím trpí druhá stránka této organizace, což je podle vrchního promotéra OKTAGONu kvalita.

„Dnes UFC do svých řad často bere úplné sráče, kteří to mají skóre 3-0, 2-0, 6-1 atd.,“ řekl Novotný ve svém pravidelném podcastu MMA Letem Světem, kde měl za hosta zápasníka Miloše Petráška.


„Sám víš, že si berou bojovníky, kteří nikdy nikoho neporazili, jen aby je podepsali. Obhajoba toho, že chceš porážet ‚rádoby‘ těžší soupeře žebříčkově, aby ses tam dostal a podobně, je úplně nesmyslná a vlastně to vůbec nefunguje pro žádnou organizaci na světě,“ vyjádřil se.

Změna v UFC je tedy viditelná pouhým okem. „Už to není taková ta MMA Liga mistrů. Už je to prostě továrna, ve které je spousta lidí, kteří by si v Oktagonu ani nečuchli,“ je Novotný přesvědčený.


„Ti borci jsou v UFC kvůli show. Spousta z nich si rekord postavila na lidech, kteří v žebříčku vůbec nejsou. Spíš si tedy myslím, že je pro ně důležitá atraktivita. Jde o showbyznys,“ vyhodnotil Novotný, který tak zároveň vysvětlil, proč by se takový Matěj Peňáz neměl bránit duelu s Vlastou Čepem, který pohledem na světové žebříčky jinak nedává jako soupeř velký smysl.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články