Sleduj nás

Novotný: Lidé říkají, že Kozmovi nadržuji. Je fakt, že Surdu nebo Gogoladzeho bych mu nedal

Novotný: Lidé říkají, že Kozmovi nadržuji. Je fakt, že Surdu nebo Gogoladzeho bych mu nedalFOTO: OKTAGON MMA

David Kozma dostal na úvod Gamechangeru papírově výrazně slabšího soupeře a promotér Novotný odhalil, že to byl od samotného začátku jasný záměr.

Bývalý šampion velterové váhy vstoupí do pyramidy Tipsport Gamechangeru soubojem proti Lukaszovi Siwiecovi. S rukou na srdci se dá říct, že nejde o nejzvučnějšího soupeře, ačkoliv sice může překvapit, ale papírově se počítá, že jím Pink Panter projede jako nůž máslem. A to je věc, která neunikla mnohým fanouškům, jež začali promotéra Novotného lynčovat z nadržování. Takto se k tomu vrchní šéf Oktagonu vyjádřil.

„Byl jsem mnohými nařknut z toho, že svému oblíbenci zařizuji snadnou cestu… Je to, ale zároveň to není pravda,“ odpovídal Novotný ve svém YouTube vysílání. „Cíleně jsme Kozmovi po těch letech chtěli dát snazší zápas, ve kterém má větší šanci na vítězství. Říkám to zcela narovinu, protože si myslím, že si ten kluk od nás zaslouží šanci jít dál,“ přibližoval.

„David má v Oktagonu jedenáct zápasů, tohle je pro něj tedy dvanáctý. Ten seznam zápasníků, kterým čelil, čítá Krištofiče, Kertésze, Apolla, Veličkoviče, Knížete či Brita, se kterým bojoval stále poměrně nedávno. My jsme chtěli, aby jeho nový zápas byl hlavně zajímavý, což pro ten region je… Ostrava a Polák, to vždy rezonuje. Je to zároveň šampion polské organizace a v mých očích je Babylon třetí největší,“ vysvětloval Novotný.

„Takže nechám na vás, jak to vy zhodnotíte. Siwiec to má 8-1 a není zvyklý prohrávat. Nejde do Oktagonu jenom sebrat peníze, na které si ještě ani nesáhl. Přichází sem se pokusit urvat velké vítězství. Nemůžete ho tedy považovat za lehkého soupeře, ale ano, od začátku jsem věděl, že Kozma nedostane v prvním zápase Surdu nebo třeba Gogoladzeho, tak to je,“ šel Novotný s kůží na trh.Další články