Sleduj nás

Novotný: Co se týče platů, s ONE FC se můžeme měřit, s Bellatorem často taky

Novotný: Co se týče platů, s ONE FC se můžeme měřit, s Bellatorem často taky
Pád konkurence a příchod nových pracovních sil pro ně byl tím posledním kouskem skládačky, aby mohli začít pomýšlet na expanzi do Evropy. Nový gigant Real Fight Arena, který přetahuje hlavní hvězdy Oktagonu, prý také nic nezmění.


Oktagon MMA teď ví, že je na čase začít hrát „Ligu mistrů“, aby pokrok odpovídal její současné velikosti, která svým způsobem už převyšuje pouhou českou nebo slovenskou scénu.

„Všichni to říkají a my si to musíme přiznat taky, bylo by už teď zklamáním, pokud bychom nenašli cestu ven. Co se týče Evropy, jen KSW je náš soupeř. Začínáme v Německu,“ potvrzoval promotér organizace Ondřej Novotný v rozhovoru pro sport.cz.

Kdy tento velký krok nastane? „ Začínáme reality show v Německu. Máme určitý podmínky, které s tím jsou spojené a ty nejsou vůbec jednoduché. Jenom UFC umí v Evropě udělat akci a vyprodat ji. Bellator tohle neumí, není pro nás soupeř. Nemluvíme o tom nahlas, nyní to není v desítce našich cílů, ale vnímáme situaci. Volají mi lidé z celého světa a jsou úplně v pr...i z toho, co tady předvádíme. Lidé to u nás berou na lehkou váhu, že si mažeme med kolem huby, ale já nikdy nelžu. Lhal jsem jako malý kluk, jako dospělej nikdy nelžu,“ odpovídal sportem.cz citovaný Novotný.

Oktagon MMA je výsledkem toho, kam až člověk může zajít, věnuje-li se své práci naplno a dává do ní všechno. Začátky byly krušné, na prvním galavečeru ve sportovní hale Královka (závěr roku 2016) přišly jen necelé dva tisíce lidí, ovšem po třech letech se můžeme bavit a desetinásobně větších číslech.


Vše je dobře vidět i na tom, že se pod křídly společnosti objevila nemalá zahraniční jména. Jedno takové například představuje americký Grizzly Jeremy Kimball, jehož minulost byla spojena s UFC. A s UFC byli spojeni i jiní zápasníci, které jsme mohli vidět například na posledním turnaji v Bratislavě.

„Už krmíme velký zahraniční hvězdy a lidé si toho všímají a bylo by škoda, pokud bychom si nezkusili zahrát Ligu mistrů,“ reagoval Notovný, jenž zároveň prozradil, jak je to s platy zápasníků. „Co se týče platů, s ONE FC se můžeme měřit… tedy až na největší hvězdy. S Bellatorem často taky. S platy jsme daleko, tak dalece to je ujetá věc. Kluci tak dlouho dobří nebyli, ale někteří už jsou. Pirát seknul nesmysl frajera, Klein seknul kluka, který mohl jít do UFC, já tu smlouvu viděl. Někteří si ty peníze zaslouží,“ dodával šéf Oktagonu ve výpovědi.

Další články