Sleduj nás

Novotný: Bryczek u nás mohl bojovat o titul, ale teď nemá nic. UFC je na něj strašně naštvané

Novotný: Bryczek u nás mohl bojovat o titul, ale teď nemá nic. UFC je na něj strašně naštvanéFOTO: OKTAGON MMA

Nechybělo moc a Polsko mělo v UFC dalšího zástupce. Robert Bryczek kvůli vysněnému přestupu oželel i titulovou šanci v OKTAGONu. Teď ovšem nemá nic.

Třiatřicetiletý polský úderník byl za svou pětizápasovou knokautovou sérii odměněn lasem ze slavné MMA Ligy mistrů. Dana White si jej předvolal už pro Fight Night turnaj 228, který se koná příští víkend v Las Vegas. Robert se sem ovšem nemá jak dostavit, jelikož si nezvládl zařídit víza. Nevyšla mu ani malá lest, o kterou se údajně pokusil.

„Robert Bryczek neměl víza, a když se to zkusil nějak zahrát, tak mu to nevyšlo. Obdržet pracovní povolení do Ameriky je velice obtížné, zejména, pokud máš někde nějaký škraloup. Potom jste v háji a ty dveře mohou pro vás zůstat zavřené už navždy,“ rozpovídal se Ondřej Novotný ve svém pravidelném streamu MMA Letem Světem.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„UFC je navíc extrémně naštvané, pakliže jim sdělíš něco, co vůbec není pravda. Takže Bryczek teď může maximálně tak čekat na nějaký UFC turnaj v Evropě, který bude nejdříve v březnu. Navíc ho budou brát už jako člověka, který je naštval a udělal nějaký problém,“ předeslal šéf největší tuzemské organizace.

Z uvedených slov se dá pochopit, že se Bryczekova kariéra ocitla na rozcestí, na kterém i on sám musí přehodnotit svoji současnou situaci. Vyplatí se čekat na UFC? A přijde ta nabídka vůbec znovu? A bude ho OKTAGON ještě chtít? To jsou otázky, na které v současné chvíli neznáme odpověď.


Naše redakce byla nedávno ve spojení s Martynou Celuch z polského periodika inthecage. Ta nám potvrdila, že jí zástupci UFC sdělili, že se UFC příští rok na jaře podívá do Evropy, přičemž zakotvit by mělo právě v Polsku. Pokud se tak stane, mohly by být Bryczekovi karty přeci jen nakloněny, protože by jeho přítomnost mohla zaplnit halu. Na druhou stranu je jaro ještě poměrně daleko a ta jistota rozhodně není stoprocentní.


Další články