Sleduj nás

Nové priority? Michael Chandler ukazuje, co zápasníci musí mít, aby prorazili v UFC. Kvalita je až druhá

Nové priority? Michael Chandler ukazuje, co zápasníci musí mít, aby prorazili v UFC. Kvalita je až druháFOTO: UFC

Doba se změnila, dnes platí v MMA úplně jiné priority, říká Michael Chandler, podle kterého samotné výhry už nejsou tak důležité.

Samozřejmě všichni bojovníci musí vyzařovat kvalitu, aby se do UFC vůbec dostali, ale ještě mnohem důležitější je, jak dokáží působit na fanoušky. UFC je světová značka a tou se stala díky pozornosti, jakou její bojovníci budí. Veřejný vliv je tedy mnohem důležitější jak nějaké výsledky v kleci.

„Jak jistě víte, já a Conor McGregor jsme trenéry The Ultimate Fightera. Během natáčení celé té show jsme se několikrát viděli a trénovali své žáky. Všichni tito mladí kluci se touží dostat na nejvyšší MMA úroveň a všichni věří, že například wrestling jim to zaručí. Hlavně, když budou vyhrávat… Ano, výhry jsou důležité, ale jen částečně,“ rozhovořil se Chandler na svém YouTube kanálu.

„Pamatuji si, že když jsme končili natáčení, tak jsem svým klukům řekl, že správný bojovník musí umět bavit lidi. Výhry jsou jenom polovinou úspěchu, dnes možná dokonce už ani ne polovinou, ale předvést skvělou show, zvednout lidi ze sedaček a budit veřejný zájem je mnohem důležitější. Na čem skutečně záleží, je to, jak přistupujete k lidem a jakou si v jejich očích zvládnete vybudovat pověst. Když se lidé na vaše zápasy těší, máte vyhráno,“ vysvětloval.

Sám Chandler se tímto heslem řídí. Od svého příchodu do UFC prohrál tři z pěti duelů, ale zato se lidé jeho zápasy baví a teď už se všichni nemohou dočkat, co předvede proti Conoru McGregorovi. S tím se střetne někdy během podzimu, až Conorovi USADA udělí zelenou k návratu po šestiměsíčním testovacím procesu.Další články