Sleduj nás

Noc Bojovníků 5 Dobříš: Brichta, Kohout, Kozubovský a i boj o titul Wako!

Noc Bojovníků 5 Dobříš: Brichta, Kohout, Kozubovský a i boj o titul Wako!
Již tuto sobotu 24. září se uskuteční páté pokračování dobříšské Noci Bojovníků.

Mezi bojovníky i fanoušky velmi oblíbený galavečer se vrací po téměř tříleté pauze a vzhledem k tomu, že nebude probíhat žádný placený přenos, hvězdy postojové scény, jako jsou Brichta nebo Kohout, bude možné sledovat pouze živě přímo v hale!

Celá akce vyvrcholí bitvou o profesionální titul WAKO PRO, ve které si to rozdají Jakub Klauda a Matěj Kozubovský. Svěřenec Luboše Šudy měl původně bojovat sJanem Greisingerem, ale ten se zranil na nedávném mistrovství republiky vK1.


noc bojovniku dobris

Noc Bojovníků 5 Dobříš: Fight card


Organizátoři tak byli nuceni hledat náhradu, a to se povedlo opravdu na jedničku, protože hozenou rukavici zvedl mnohonásobný reprezentant a medailista zšampionátů IFMA Kuba Klauda.

Je mi jedno, kdo proti stojí. Příprava se až na pár maličkostí nezměnila. Cítím se opravdu skvěle a těším se na zápas. Váhu jsem nemusel upravovat tolik jako obvykle, každopádně jsem shazoval dost. Pořád sílím a tím pádem i nabírám, ocenil Matěj Kozubovský váhový limit 88,6 kg a zárověn potvrdil, že jej změna soupeře nikterak nevykolejila.


Dalším tahákem na diváky bude zápas Matouše Kohouta s Bernardem Plavcem. Oba borci začínali s Muaythai a tak pro ně bude tento souboj návratem ke kořenům. Malé MMA rukavice, ale kolena a lokty na hlavu, je přesně to, co chceme v sobotu večer vidět!

Zárukou pořádné štípané je i nasazení Lea Brichty. Ten nabral v posledních měsících solidní zápasové tempo a nohu z plynu nedá ani proti ostřílenému Teo Mikeličovi. Chorvatský šampion se neztratil ani v Glory a na OKTAGONu Underground si poradil s Andy Čehovským.

leo brichta oktagon 23 mma novinky


Velký návrat po více než dvouleté pauze čeká Lukáše Dvořáka. I díky němu se na jinak tradičně postojářském turnaji objeví tentokrát i zápasy v MMA.

Stále chceme držet postojové styly, proto i vše máme stále v ringu. MMA ale vládne bojovým sportům a zažívá obrovský vzestup a když byla možnost mít na fight card Lukáše Dvořáka, tak jsme přidali i MMA, vysvětlil promotér turnaje Alex Chocholouš a zároveň dovysvětlil, že kromě klasické K1 čeká diváky i K1 extrém, kde jsou malé rukavice a povolené lokty.

Na turnaji se kromě Alexe podílel svým matchmakingem a kontakty i Martin Wodecki. Ten využil své bohaté zkušenosti zRCC a Fair Fight. I díky němu se povedlo postavit opravdu zajímavou kartu, i přes to, že většina bojovníků je smluvně vázána vjiných organizacích.

Shánění bojovníků není v této době lehké. Organizací je teď jako hub po dešti, ale jelikož má Noc Bojovníků Dobříš dobré jméno, spousta borců tam chce zápasit. Díky tomu se nám podařilo dobře namixovat fight card. Chceme vyrovnané boje a ne tzv. fake boje s nerovnocennými soupeři, potvrdil Martin, že organizátorům jde primárně o kvalitní sportovní klání, které upřednostňují před lacinou show. Vstupenky můžete zakoupit zde.

Další články