Sleduj nás

Nick Diaz, Alexander Gustafsson i CM Punk se stále nachází pod dohledem USADA

Nick Diaz, Alexander Gustafsson i CM Punk se stále nachází pod dohledem USADA

Ačkoliv se mohlo zdát, že byla jejich bojová kariéra již přerušena, jistí fighteři se stále dostávají do hledáčku americké antidopingové agentury USADA.

MMA reportér Aaron Bronsteter uveřejnil seznam zápasníků, kteří se v nedávné době dočkali „nečekané“ návštěvy. Mezi uvedenými jmény nechybí ani Alexander Gustafsson či Nick Diaz… tedy oba borci, kteří nastínili, že by se v roce 2020 rádi vrátili do nitra oktagonu.


Švédský Mauler, který pověsil rukavice na hřebík 1. července minulého roku po porážce na domácí půdě s Anthonym Smithem, prozradil, že stále cítí to mravenčení v prstech, a pokud by se objevila nabídka k návratu, zvážil by ji. Prozatím ovšem nechtěl nic uspěchat.


Nick Diaz oznámil svůj comeback chvíli po porážce svého bratra v duelu o pás BMF (2. listopadu). Učinil tak skrze stanici ESPN, kde v rozhovoru prohlásil, že si půjde pro hlavu Jorgeho Masvidala. Jestli k němu cesta nepovede přímo, nevadilo by mu to, stále by si ji byl ochotný vyšlapat. Jak ovšem plynul čas, k ničemu z toho nedošlo. Opět zde byla nějaká jednání s šéfem UFC, opět se objevily jisté problémy a nakonec všechno vyšumělo.

Bystrému oku USADY neuniká také bývalý šampion bantamové váhy T.J. Dillashaw. Ten si odpykává dvouletou stopku za doping, přičemž rok ze svého trestu má už za sebou. Prozatím hlásí, že se už teď nemůže dočkat, až se ze svých hříchu bude moct výhrami vykoupit.

Na seznamu jmenovaných je dále pozoruhodné jméno bývalého profesionálního wrestlera CM Punka. Ten v UFC podstoupil dva zápasy, oba je prohrál, ale i rovněž kolem něho se míhají spekulace, že by si to rád zkusil potřetí.


Ačkoliv nám průběh událostí naznačil, že by se spíše jednalo o zbožné přání, jistá naděje stále existuje. V ani jednom případě se nebavíme o něčem konkrétním, ale tak dlouho, dokud jste vedeni v žebříčku a stále patříte do testovacího rybníčku USADA, mohou se dveře k návratu kdykoliv otevřít.


Další články