Sleduj nás

Ngannou a nejlepší těžká váha? Nenechte se vysmát, krotí emoce šéf UFC. Jones i Gane jsou jinde

Ngannou a nejlepší těžká váha? Nenechte se vysmát, krotí emoce šéf UFC. Jones i Gane jsou jindeFOTO: UFC

Jon Jones nemůže být pravým králem těžké váhy, když neporazil mě, hlásil Francis Ngannou. Dana White je však jiného názoru a ten se Predátorovi příliš líbit nebude. 

„Slýchám názory, že by mě Jon vzal na zem a tam uškrtil podobně, jako to udělal Cirylu Ganeovi. Jen ať to zkusí. Opravdu si myslíte, že bych s tímto scénářem nepočítal? Já jsem mnohem nebezpečnější, já mu nedám ani kousíček prostoru. Porazil bych ho nejen jednou, ale klidně i dvakrát, protože bych mu nabídl okamžitou odvetu, kterou bych také vyhrál,“ uvedl před pár dny Francis Ngannou, který tak dával všem najevo, že proti němu Jones nemá žádnou šanci. 

Jednalo se ovšem jen o velice troufalá slova, kterým se vysmáli jak mnozí MMA fanoušci, tak dokonce i sám prezident UFC Dana White. „Tohle si Francis opravdu myslí? Že by si nakráčel do klece, párkrát máchnul rukama a složil Jonese k zemi? No, k tomu mohu jen říct, že je blázen. Když jsem mu tu šanci dával, aby se proti Jonovi postavil, tak mě odmítl. A říkám vám, že jsem se o realizaci toho duelu skutečně moc snažil. Francis nejevil zájem.“ 

A tak se stalo, že Predátor z UFC odešel. „Nabídli jsme mu rekordně vysokou výplatu a on ji stejně nechtěl. Odmítl jak peníze, tak i Jonese. Ta jeho slova, jak by Jonese porazil, nemají žádnou váhu, protože se vzdal jakékoliv šance, aby to dokázal. Naopak by prohrál úplně stejně, jako prohrál Ciryl Gane. A když porovnám Ciryla s Francisem, tak mi Ciryl navíc přijde jako lepší bojovník,“ sdělil White prostřednictvím TMZ Sports, kde se očividně už nebál být naprosto upřímný. 

Mezi oběma stranami po vzájemném odloučení tedy panuje jistá nevraživost. Ngannou se nyní po přechodu do PFL má jako král, jelikož mu organizace umožňila dobře placený boxerský zápas s Tysonem Furym. To je něco, co White dříve vůbec nedovolil a teď je možná z jeho úst kromě zloby cítit i závist.Další články