Sleduj nás

Ngannou a nejlepší? Nenechte se vysmát. Jones by ho snadno přejel, myslí si Dana White

Ngannou a nejlepší? Nenechte se vysmát. Jones by ho snadno přejel, myslí si Dana WhiteFOTO: UFC

Jon Jones vs. Francis Ngannou. To byl zápas, po kterém fanoušci volali, ale nikdy se ho nedočkali. A už ani nikdy nedočkají. Jak by ovšem dopadl? 

Někdo by řekl, že je tato otázka zbytečná, jelikož si na Jona Jonese jen tak nikdo nepřijde, ale když se vrátíme o pár let zpátky, situace nebyla tak jasná, jako je nyní. “Predátor” ještě tehdy byl majitelem toho absolutně nejtvrdšího úderu na celé UFC soupisce a Jones se stále nacházel v divizi polotěžké váhy. Na svého kamerunského protivníka tedy ztrácel  jak váhový, tak i svalový deficit. 

Oba borci se ovšem pravidelně pošťuchovali a na internetu vyvolávali spor, který fanouškům nemohl uniknout, který je začal zajímat a u něhož se nakonec dožadovali nějakého vyústění. To ale nikdy nepřišlo a vše skončilo tak, že jedna strana vinila tu druhou ze strachu. Ngannou si neodpustil rýpnutí, když řekl, že on je tím pravým důvodem, proč Jones přerušil kariéru, načež se vrátil, když už Predátor v UFC nebyl. Tomuto všemu se ale Dana White již musel vysmát. 

“Myslím si, že odpověď na tuto otázku (kdo by vyhrál zápas) najdeme v souboji, který Jon Jones podstoupil s Cirylem Ganem. Podobně, jak snadno Jon zdolal Ciryla, tak by zdolal i Francise. Na sto procent,” nepochyboval White ani na chvíli. 

“Jon Jones je tím nejděsivějším a nejlepším MMA bojovníkem všech dob. Možná má nějaké potíže mimo oktagon, ale i ty nakonec zvedají zájem o jeho fighty. Je to nejlepší bojovník, který kdy žil. Pokud ho zavřete do klece s kterýmkoliv z aktivních fighterů, tak vždy z ní vyleze jako vítěz,” pěl White chválu na svého šampiona z divize těžké váhy, na jehož uzdravení se nyní čeká, aby se konečně mohl odpálit ten několik let slibovaný zápas se Stipem Miocicem. A potom děj se vůle Boží. Dost možná to oba bijci zalomí a odejdou do důchodu. Další články