Sleduj nás

Nezapomeňte teď zavolat Putinovi, aby domluvil letadlo, zní sarkasticky z Khabibova týmu

Nezapomeňte teď zavolat Putinovi, aby domluvil letadlo, zní sarkasticky z Khabibova týmu

Jakmile byl Khabib Nurmagomedov z UFC 249 vyřazen, protože zůstal zavřený v Rusku, spustila se na jeho adresu vlna kritiky. Následně se však kvůli téže virové krizi zrušil celý turnaj a kritika najednou utichla.

„Jsi dobrý kámoš s Putinem, tak mu řekni, ať ti umožní letět do USA,“ zněly časté výpovědi fanoušků. Jenže ten odlet nakonec nebyl tak snadný. „Nikdo mi neřekl, že se to bude konat v USA, ve skutečnosti každý den bombarduji Danu Whitea zprávami, aby mi prozradil lokaci,“ bránil se Khabib. A jen dva dny po této odpovědi byl v rámci hlavního zápasu UFC 249 nahrazen Justinem Gaethjem.

Ruský Orel se k tomuto kroku veřejně nevyjádřil, jeho manažer však naznačil, že UFC potřebovalo na 18. dubna kvalitní hlavní zápas, který by budil pozornost. A Gaethje byl společně s Fergusonem zrovna v Americe, což odlehčovalo situaci… Tedy až do čtvrteční půlnoci, než byl celý galavečer oficiálně odvolán.


„Tak kam poletíme teď? ptal se chvíli po zrušení turnaje Rizvan Magomedov, blízký společník Aliho Abdelazize. Z jeho reakce byl však cítit sarkasmus. „Nezapomeňte zavolat Putinovi, aby domluvil letadlo,“ popichoval.

Dana White byl jako jeden z mála lidí, ne-li úplně jediný, který hodlal i v době této virové krize se sportem pokračovat. Cestu mu však nakonec zatarasilo velitelství ze stanice ESPN, jíž vyslal signál samotný guvernér státu Kalifornie Gavin Newsom. Vedle něj vyjádřilo nespokojenost i několik předních politiků. Jedním z nich byla například Dianne Feinsteinnová.Další články