Sleduj nás

Neruda ostře proti Clashi a RedFace: Laciný byznys! Na takové lidi my necílíme. Kdo má rád bojové sporty, sleduje Oktagon

Neruda ostře proti Clashi a RedFace: Laciný byznys! Na takové lidi my necílíme. Kdo má rád bojové sporty, sleduje OktagonFoto: OKTAGON MMA / RedFace

Zábava, která silně polarizuje. Domácí scéna bojových sportů se poslední dva roky sžívá s novým fenoménem. Souboje napůl retardovaných jedinců v kombinaci se zápasy celebrit baví široké spektrum diváků, kterým vůbec nevadí nulová sportovní úroveň.

Na domácí scéně se podobnému druhu zábavy věnují dvě organizace. RedFace se zatím příliš netváří jako výdělečný projekt, zato Clash of the Stars je na zcela jiné úrovni a galavečery Tomáše Le Syho se vyprodávají během jedné hodiny po jejich oznámení. I když je Clash o parník dál než jeho konkurence, legendární moment, který koloval po sítích v celém světe, si připsala liga postižených RedFace. Virální scénka, kdy se „Droběna“ Kotlárová sama knokautuje o pletivo klece, je již dlouho hitem všech zábavních serverů a bude se velmi těžko překonávat.

„Nekoukám se na to, ale když naženeš opravdu tučnou ženskou proti hubené, tak to jsou opravdu laciné body. Ta jí zavalí, no prostě je to super bizár. Potom se chlubíš počtem kliků? Tohle je to, proč jsi přišel na tenhle svět? Abys dělal tohle? Tím se chceš chlubit? Budeš mít děti a oni budou koukat na tyhle sra*ky?“ vytočil se Pavol Neruda v rozhovoru pro Refresher.

Bizár a zápasy celebrit bez sportovní úrovně jsou podle Pavola dvousečnou zbraní. Někoho můžou od bojových sportů odradit, protože dávají falešný obraz, který popírá obrovskou dřinu, ale jiné lidi naopak k ringu či kleci dotáhnou. Důvod je jednoduchý. Když vidíte bojovat ne velkém turnaji absolutní sportovní antitalenty, uvěříte, že tento sport není pouze pro hrstku vyvolených.

„Hodně lidí začne sledovat tohle a pochopí, že je to vlastně s*it. Je to jen prázdný obsah a krátkodobé pobavení. Pokud máš rád bojové sporty, tak chceš vidět opravdové bojovníky a opravdové hrdiny, kteří jsou v Oktagonu. Tohle je reálné MMA stejně jako v UFC nebo v jiných organizacích. Lidi, co chtějí vidět, jak po sobě někdo hází hov*a, nejsou naší cílovou skupinou a můžou klidně zůstat u tohohle,“ nešetřil fanoušky bizáru Pavol Neruda.


Oktagon je bezpochyby domácí fenomén, který se úspěšně etabluje na celém kontinentu. Clash nebo RedFace jsou zcela jiným druhem zábavy a své místo si na trhu rozhodně najdou.


Další články