Sleduj nás

Není nač čekat, dejte mi Edwardse, dožaduje se Makhachev. Nabízí i termín

Není nač čekat, dejte mi Edwardse, dožaduje se Makhachev. Nabízí i termínFOTO: UFC

Islam Makhachev se rozhodl, chce dobýt trůn velterové váhy, na kterém momentálně sedí pro něho hratelný soupeř Leon Edwards.

Jak Islam slíbil, tak hodlá i činit. Pouze s jedním titulem se smířit nehodlá, naopak by do své moci rád získal aspoň dva. A protože teď v lehké váze nemá pevně určeného vyzývatele, rád by toho času využil k dobytí nové hmotnostní kategorie.

„Není nač čekat! Dano White, předhoď mi Leona Edwardse, jsem připravený!“ nabídl se prostřednictvím svých sociálních sítí Makhachev. „Říjen Abú Dhabí je pro mě ideální. Ale pokud chcete, můžeme to udělat i v červenci na neutrální půdě. Například Las Vegas?“ určil dva možné termíny.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Islam tedy odhalil své záměry, ale bohužel k nim neznáme oficiální stanovisko nikoho z vedení. Pokud se však zaměříme na ne tak příliš vzdálený rozhovor Dany Whitea, tak zjistíme, že šéf UFC preferuje Islamovu obhajobu proti vítězi blížícího se zápasu mezi Charlesem Oliveirou a Beneilem Dariushem. Tato dvojice se střetne 6. května v New Jersey.

„Rád bych viděl odvetu mezi Makhachevem a Volkanovskim. Než se jí však dočkáme, je nutné připomenout, že v pérové váze máme dočasného šampiona, jímž je Yair Rodriguez. Proto je nutné, aby Volkanovski nejprve obhájil svůj pás proti němu. A zatímco Alex bude obhajovat ve své divizi, tak Islam stihne také jednu obhajobu. Pokud oba vyhrají, pak je dáme znova proti sobě,“ zněl Whiteův poslední výrok, jenž sdělil serveru ESPN.


Pokud bychom přeskočili tu část s Islamovou povinnou obhajobou, dost možná bychom mohli řešit jeho přesun do divize velterové váhy, kde by pak mohl vyzvat Leona Edwardse. Na druhou stranu je také nutné myslet na to, že veltr má své vlastní vyzývatele, kteří dlouho čekají na svou příležitost.​


Další články