Sleduj nás

Nemám tam soupeře, ty miliony budou moje! prohlásil favorit EUROGOLD pyramidy RFA Alexander Butenko

Nemám tam soupeře, ty miliony budou moje! prohlásil favorit EUROGOLD pyramidy RFA Alexander ButenkoFOTO: REAL FIGHT ARENA

Bude to večer, který připomene turnaje odehrávající se pár desítek let zpátky. Osm gladiátorů se střetne vyřazovacím systémem, kdy vítěz musí urvat tři zápasy ve svůj prospěch. 

Odměnou mu bude pohádkových 30 tisíc eur. Vše podle pravidel MMA ve váhové kategorii do osmdesáti kilogramů. Vražedná pyramida se odehraje na turnaji RFA 9, který hostí slovenská Prievidza.

Do pavouka se přihlásilo téměř třicet bijců, kteří chtěli podstoupit martýrium několika zápasů během jediného večera, a navíc byli schopni splnit předepsaný váhový limit. Šéf RFA Boris Marhanský společně s několika poradci vybral osmičku vyvolených, která je zajímavým mixem zkušeností a dravého mládí. Součástí turnaje je i rezervní pyramida čtyř dalších bojovníků, kteří budou připraveni v roli náhradníků v případě nesplnění váhy.


Základní osmička si svoji pozici v pavouku i soupeře určí losem. Na každou dvojici zápasníků dohlíží mentor, který má spíše symbolickou funkci, protože nemusí mít absolutně žádné zkušenosti s MMA. Například raper Marpo má na starosti českou dvojici Jana Fajka a Adama Dvořáčka. Oba mladíci sice nepatří mezi vyložené favority, ale představují pro každého extrémně nepříjemného soupeře. Odchovanec Hanuman Gymu Fajk je schopný utrápit na zemi kohokoliv a slávistický chuligán Adam Dvořáček dokázal posadit na zadek i Matěje Peňáze.

Nejsilnější dvojici mentor – zápasník nemusíme hledat dlouho. Ilja Škondrič vychoval dlouhý zástup šampionů, a když si k tomu přidáte veterána M-1 Global Alexandera Butenka, vznikne vám opravdu mocné spojení.  


Šestatřicetiletý Ukrajinec má za sebou čtyřiasedmdesát zápasů v kleci! Komplexní borec, který před přechodem k MMA vítězil i na turnajích v BJJ, si je své pozice favorita dobře vědom. V RFA se uvedl výhrou nad Carlo Praterem, na kterého mu stačily necelé dvě minuty úvodního kola.

„Mám v MMA obrovské zkušenosti. Nejdůležitější zápasy jsem měl v organizaci M-1 Global, kde jsem bojoval o titul. V té době to byla čtvrtá nejlepší organizace na světě a já tam ten opasek nakonec získal. Snažím se být všestranný, chci ukončovat zápasy submisí i knockouty. To předvedu i 22. dubna. Nevidím ve svých soupeřích žádné nebezpečí,“ jde si Butenko odhodlaně vydělat pořádný balík. 


Další články