Sleduj nás

Nekončím. Prohry k životu patří a jsou jen ponaučením! vzkázal po porážce legendární bijec Buchinger

Nekončím. Prohry k životu patří a jsou jen ponaučením! vzkázal po porážce legendární bijec BuchingerFOTO: OKTAGON MMA

Takhle si svůj jubilejní padesátý zápas rozhodně nepředstavoval. Ivan Buchinger sice utrpěl v sobotu v noci drtivou porážku, ale jeho pozápasová reakce je hodná šampiona a svědčí o tom, že „Buki“ se rozhodně nezlomil.

Začátkem roku 2021 se jejich cesty střetly poprvé. Na turnaji Oktagon 21 se po pouhých dvou a půl minutách radoval Buchinger, který svého soupeře uškrtil a ovládl tak lehkou váhu žlutočerné organizace.

Nyní jejich měření sil trvalo rovná tři kola, po kterých se ovšem „Buki“ musel sklonit před uměním a dravostí nového šampiona. Jeho trenér Attila Végh po dohodě s lékařem zakázal Ivanovi pokračovat, ten akceptoval rozhodnutí svého týmu a přijal porážku.


"Včera to nevyšlo. Zranění rtu mi nedovolilo pokračovat v zápase. Cítil jsem, že na to ještě mám, ale můj tým navrhl ukončení i přes mé naléhání. Lékaři mě zkontrolovali, a kromě tržných ran na tváři, které zašili, nemám nic. Budu ještě pokračovat, neboť vím, že prohry patří k životu a jsou jen ponaučením, abychom mohli být stále lepší," napsal na svém Instagramu populární bojovník.

Buchinger si ze zápasu odnesl ošklivě roztržený ret a také velkou tržnou ránu pod okem. Lékařský zákrok si vyžádal pětatřicet stehů a bývalý šampion Cage Warriors si tak bude muset dát chvilku od MMA pokoj. Jeho soupeř byl po zápase samozřejmě spokojenější, protože se mu povedla dokonalá odplata, a navíc konečně usedl na vytoužený trůn pro šampiona lehké váhy.


„Chtěl bych strašně moc poděkovat Buchingerovi, který tady zasel půdu, díky čemuž můžeme my mladí makat, a i z toho žrát. Jsem velmi šťastný, že jsem mohl získat první pás právě proti němu. „Buki“ je v mém srdci velký šampion a chci mu tímto poděkovat za to, co udělal pro celou scénu,“ vzdal Paradeiser hold svému slavnému krajanovi ihned po zápase na tiskové konferenci Oktagonu MMA.

Uvidíme, zda nyní dojde i na odvetu s Keitou, který se po demolici Samsonidseho vrátil na vrchol pérové divize a určitě by rád vlastnil i druhý titul.


Další články