Sleduj nás

Největší krádež v historii UFC! Elita nesouhlasí s výsledkem nejlepšího zápasu na UFC 280

Největší krádež v historii UFC! Elita nesouhlasí s výsledkem nejlepšího zápasu na UFC 280
Dlouho očekávaný turnaj UFC 280 přinesl několik památných momentů. Kromě zranění T.J. Dillashawa a korunovace nového vládce lehké váhy jím byl bezesporu fantastický zápas mezi Petrem Yanem a Seanem O’Malleym.

Ruský bohatýr nastupoval jako jasný favorit a jednička v žebříčku bantamové divize. Sugar Sean držel jedenáctou pozici a výčet jeho předchozích soupeřů nezahrnoval žádné zvučné jméno, které by naplno prověřilo schopnosti talentovaného Američana.

Hodně se také probírala údajná křehkost extravagantního borce, který svoji jedinou porážku utrpěl právě kvůli zraněné noze. Petr Yan je znám svými brutálními lowkicky, a tak se před zápasem probíralo spíše, jak dlouho O’Malley s bývalým šampionem v kleci vydrží.

https://twitter.com/i/status/1583908502883688448

Překvapivý výsledek na UFC 280


Realita byla ovšem naprosto jiná, O’Malley od začátku dobře trefoval rovnými údery. Yanovi to nechutnalo a ten se tak zaměřil na wrestling a dokázal doručovat takedowny, a i když nebyl na zemi extrémně nebezpečný, získával body za kontrolu.

Krásný zápas vyvrcholil ve třetím kole, kdy Sean přesným kolenem rozčísl Petrovi obočí a způsobil mu obrovský cut. Atraktivní zápas museli rozhodnou sudí. Ti se děleným rozhodnutím (28-29, 29-28, 29-28) přiklonili k vycházející hvězdě.


Yan zůstal po verdiktu jako opařený, protože podobně těsně prohrál i poslední zápas proti Sterlingovi. S výsledkem podle reakcí na sociálních sítích nakonec nesouhlasí mnohem více lidí.

https://twitter.com/i/status/1584234893210288130

Uriah Hall: Cože?! Tak to ne, to sakra ne!


Henry Cejudo: Největší krádež v historii UFC. Doufám, že se z našeho sportu nestane box. Opravdu se plánuji vrátit, oba dva jsou lehce vydělané peníze.

Dillon Danis: Krádež!

Chris Weidman: Sugar ukázal tvrdost a byl to z jeho strany skvělý zápas, ale nevyhrál ho.

Domick Reys: Wau, když už hovoříme o UFC privilegiích, tak tohle už se opravdu vymyká kontrole.


Sodiq Yusuff: O’Malley si zaslouží pochvalu za dobrý výkon, ale Yan vyhrál.

Toto je jen skromný výčet z rozčílených reakcí, které jdou většinou na stranu Petra Yana. Ten se vyjádřil jen několika emotikony se zdviženým prostředníčkem a nápisem UFC.


Další články