Sleduj nás

Nejlepší UFC zápasník všech dob? David Dvořák vzdal hold muži, kterého ne všichni mají v lásce

Nejlepší UFC zápasník všech dob? David Dvořák vzdal hold muži, kterého ne všichni mají v lásce

David „Undertaker“ Dvořák se pro televizi Nova rozpovídal o tom, kterého zápasníka považuje za historicky nejlepšího. A jeho výběr kupodivu nesměroval příliš daleko od váhové kategorie, v níž sám český bojovník působí.

„V MMA není lepší sportovec, než je Henry Cejudo, ani nikdy v historii nebyl. Získal olympijskou medaili a vyhrál titul ve dvou váhových divizích. Kdyby opravdu skončil a odešel na vrcholu, bude tím nejlepším, co kdy byl. Ale já věřím, že peníze promluví a vrátí se,“ svěřoval se Dvořák, jenž zároveň okomentoval Cejudův nečekaný konec kariéry.

Jak se později ukázalo (a většina z nás to celou dobu minimálně tušila), Henrymu šlo hlavně o peníze. „Dana White ví, jaká částka by mě přivedla zpátky,“ pronesl. Zdali se jí ovšem dočká, to je v této chvíli obtížné tipovat. Jeho manažer Ali Abdelaziz ovšem zůstává pozitivní a věří, že se „Triple C“ ještě vrátí.


Henry Cejudo ukončil kariéru

Henry Cejudo o sobě dal nejvíce vědět, když svrhl bývalého krále muší váhy Demetriouse Johnsona. Jednalo se sice o těsnou výhru na body, ale na to se už historie neptá. Podstatné je, že od této chvíle nastal jakýsi zlom, s nímž se začala rapidně měnit Henryho osobnost. On sám se totiž začal více starat o show, k boji vyzýval ženy a projevoval se humorem, který ne všichni dokázali chápat. Pravdou nicméně zůstává, že každý takovýto krok budil pozornost. A to tyto nízké hmotnostní kategorie nutně potřebovaly.


„Je to obrovské jméno, které v divizi potřebujeme,“ vracel se ke slovu Dvořák. „V UFC jde o show a Henry to pochopil, vyzývá holky, kope do polštářů, hází je při vážení a provádí další střelené věci. Funguje to McGregorovi a u nás to funguje Vémolovi. Je to cesta, jak zpopularizovat MMA, ale pro mě to není,“ uzavřel pro televizi Nova.


Další články