Sleduj nás

Nejlepší karta roku? Turnaj UFC 290 má všechny předpoklady být kasovním trhákem

Nejlepší karta roku? Turnaj UFC 290 má všechny předpoklady být kasovním trhákemFOTO: UFC

Dva nejvýše postavené bojovníky v hodnocení bez rozdílu vah jsme již letos na jednom turnaji viděli. Nyní se stejná situace bude opakovat, ale s tím rozdílem, že nebudou stát v kleci proti sobě. 

Jednička žebříčku Jon Jones si to rozdá s legendou těžké váhy Stipe Miocicem a dvojka Alexander Volkanovski bude obhajovat titul pérové váhy proti Yairovi Rodriguezovi. Už jen tyto dva zápasy by bohatě stačily k mohutné propagaci celé akce. UFC ale již pracuje na dalších soubojích, které by utáhly celý turnaj. 

Návrat Jona Jonese, který proběhl ve velkém stylu, jsme již probraly na všechny způsoby. Netrvalo ani týden a nejlepší bojovník všech dob si dohodl další výzvu. Nejdéle sloužící šampion těžké váhy Stipe Miocic se rozhodl vrátit na trůn, ze kterého ho sestřelil Kamerunec Ngannou. Jona Jonese právě zápas s Miocicem zajímal již během loňska, a tak byla rychle ruka v rukávě. Bojovníci jsou dohodnutí a čeká se jen na oficiální potvrzení organizace.


Stejná situace je i u souboje Alexander Volkanovski vs. Yair Rodriguez. Dominantní šampion divize si odskočil do lehké váhy a jeho nepřítomnost využil Mexičan k získání dočasného titulu. Nyní přichází chvíle pravdy, kdy se rozhodne, kdo je pravým vládcem váhy do šestašedesáti kilogramů. Oba bojovníci se stanoveným termínem souhlasí, a UFC 290 tak dostává opravdu exkluzivní hlavní předzápas.

Hlavní kartu doplní i veterán Tony Ferguson, který si to rozdá s navrátilcem Kevinem Lee. První střet, který proběhl v roce 2017 dopadl lépe pro Fergusona, který zvítězil škrcením ve třetím kole. El Cucuy má nyní na kontě pět porážek v řadě a je dost možné, že v tomto zápase bude mít pověstný nůž na krku. 


Pokud by vám toto výživné menu přišlo stále příliš chudé, v pokročilém jednání je zápas mezi Iliou Topuriou a Movsarem Evlovem. Neporažený El Matador ukončil dvanáct ze třinácti vyhraných zápasů před limitem a na svého ruského soupeře má spadeno již dlouho. Evlov zatím také nepoznal porážku a na kontě výher má již šestnáct zářezů. 

Nevadská T-Mobile Arena se tedy má na co těšit. UFC si na zakončení International Fight Week dává tradičně hodně záležet a rýsující se karta UFC 290 je toho jasným důkazem.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články