Sleduj nás

Nejlepší boxer současnosti? Canelo přišel o pozici jedničky, vede borec, který by rád dorovnal Mayweathera

Nejlepší boxer současnosti? Canelo přišel o pozici jedničky, vede borec, který by rád dorovnal MayweatheraFOTO: TOP RANK

Canelo Alvarez dlouhá léta vysedával na čele světového pound-for-pound žebříčku (napříč všemi váhami), ovšem s tím je teď už konec.


Poslední víkend v červenci se nám uskutečnil ostře sledovaný souboj mezi Terencem Crawfordem (40-0-0, 31 KO) a Errolem Spencem Jr (28-1-0, 22 KO).

Mnozí odborníci říkali, že půjde o nejvyrovnanější a nejnapínavější zápas po hodně dlouhé době, ovšem realita byla taková, že Terence svého o dva roky mladšího soupeře naprosto přejel a ukončil jej v devátém kole na technické KO. Ještě předtím jej jednou ve druhém kole a dvakrát v sedmém kole poslal do počítání.

Tento neuvěřitelný počin, který z Crawforda udělal nezpochybnitelného šampiona super velterové váhy, byl po zásluze odměněn. Jelikož nejde o ojedinělý takto skvostný výkon, byl americký boxer dle portálu BoxRec zařazen na samotné čelo vyhlášeného pound-for-pound žebříčku, kde zaujal místo před někdejší jedničkou Saulem Alvarezem (59-2-2, 39 KO).

„Se Spencem to byl skvělý fight, o kterém se bude několik dlouhých let ještě hovořit. Dva nejlepší boxeři své doby a své kategorie se postavili proti sobě. Opravdu hodně lidí se na to dívalo a o to více mě těší, že jsem byl schopný doručit takhle dobrý výkon. Několik let jsem volal po těchto typech zápasů a po těchto soupeřích. Jsem rád, že to konečně přišlo a že jsem předvedl takový výkon,“ těšilo pětatřicetiletého šampiona.


Podíváme-li se na celý žebříček, pak zjistíme, že se Canelo odsunul na druhou příčku. Třetí obsadil Dmitrii Bivol, který by se (doufejme) v dohledné budoucnosti mohl s Canelem znovu utkat. V květnu roku 2022 jej přemohl na body.

Z královské hmotnostní kategorie, tedy těžké váhy, je na tom nejlépe šampion federace WBC Tyson Fury, jemuž v žebříčku napříč všemi váhami náleží šestnáctá příčka. Držitel pásů WBO, WBA, IBF a IBO Oleksandr Usyk se nachází „až“ na sedmadvacátém místě. Anthony Joshua se propadl na jedenačtyřicátou příčku.  

Zdroj: BoxRec, Mirror FightingDalší články