Sleduj nás

Nejhorší přístup k zápasu, jaký kdy předvedl! pustil se známý trenér do Jiřího Procházky

Nejhorší přístup k zápasu, jaký kdy předvedl! pustil se známý trenér do Jiřího ProcházkyFoto: UFC

Zápas, který se opravdu nepovedl. Český bojovník se dostal pod největší palbu kritiky své kariéry. Hvězdy světové scény se podivují, v jakém mentálním nastavení Jiří nastoupil a jaká byla jeho strategie, neboť vypadal kompletně nepřipraven a na konto si připsal zcela jasnou porážku.

Pravdou je, že tenhle výkon nebyl ani zdaleka na úrovni obvyklého standardu, kterým se Procházka prezentuje. Samozřejmě je potřeba brát v úvahu i fakt, kdo proti českému bijci stál v kleci a jaké obtíže si Jiří přinesl z přípravy.

„Sice jsem před zápasem tvrdil, že je vše v pořádku, ale nebylo tomu tak. Nebyl jsem v plné síle, což jsem cítil už týden před bojem. Musím si to teď přenastavit, a to i v osobním životě. Já takhle nezápasím! Nechci být konkrétní, ale nepřibližovalo se to vůbec mému ideálnímu výkonu. Bylo to uspěchané. Měl jsem nemoc, infekci a oslabený organismus. Z toho pak vychází sebejistota v zápase,“ uvedl Jiří pro sport.cz.

Stafylokoková infekce se začala probírat okamžitě po zápase, protože Jiří měl na noze ránu, která je tomu obvyklým příznakem. Dalším tématem byla strategie, se kterou Procházka nastupoval, protože příliš nebylo poznat, čím chtěl tentokrát na Alexe vyzrát. Svůj názor nabídl i světoznámý kouč Firas Zahabi.

„Každý musel být překvapený z toho, že Jiří má za sebou o deset let více praxe v MMA, a stejně si neumí prosadit ani takedown. Zkusil jeden malý klinč, ale ani na ty dveře nezaklepal. Bylo to hodně neuspokojivé. Během minuty mu tam Alex poslal čtyři kopy a už bylo vidět, jak ho ta noha bolí. Od Jiřího to byl nejhorší přístup k zápasu, který kdy předvedl. Slyšel jsem, že byl někde tři dny zavřený v jeskyni, kde meditoval a přemýšlel o zápase. Bohužel to nikam nevedlo,“ uvedl na svém YouTube slavný trenér, jehož Tristar Gymem prošlo mnoho hvězd.


Vítězství i porážky jsou nedílnou součástí života bojovníka. Po každém neúspěchu by měla samozřejmě přijít na řadu podrobná analýza, která povede k odstranění chyb, které se při prohře odkryjí. Uvidíme, jak nyní zareaguje tým okolo české jedničky a co dokáže do dalších zápasů změnit, aby se Jiří vrátil zpět na vrchol.


Další články