Sleduj nás

Nechci vládnout jen Evropě, chci být králem celého světa! hlásí Procházka. Vedení UFC předložil jasné podmínky

Nechci vládnout jen Evropě, chci být králem celého světa! hlásí Procházka. Vedení UFC předložil jasné podmínkyFoto: UFC

Boj o krále Evropy. Takovou nálepku dostal duel mezi Jiřím Procházkou a Aleksandarem Rakičem. Český samuraj by ovšem rád mířil ještě výše.

Hodiny tikají a přibližně kolem půl čtvrté ráno nám odbijí začátek zápasu, na nějž se upírá pozornost všech tuzemských MMA fanoušků. Oblíbený samuraj vstoupí do svého pátého souboje v UFC, ve kterém se střetne se Srbem Aleksandarem Rakičem.

Tento boj dvou ostřílených a dalo by se říct i špatně čitelných postojářů už několik dlouhých týdnů ozvláštňuje trashtalk, který do éteru vysílá především Rakič, jenž se snaží svému oponentovi dostat pod kůži. Nejenže ho nazývá falešným samurajem, navíc jej považuje za gangstera, který dříve holdoval cigaretám a alkoholu, a k tomu se pral po barech. Všemi těmito řečmi se pokouší Jirkovi pošpinit jméno a vyburcovat ho k co největší agresi, při které by si český bojovník v zápase nehlídal zadní vrátka.  


„Procházka je možná mistrem v chaosu, ale já jsem zase mistrem v krocení chaosu a přebírání útoků. Čím více agresivnější proti mně bude, tím hladší si najdu cestu k vítězství. Nemohu se dočkat, až po dvouleté pauze opět nakročím do klece a ukážu všem, kdo je pravým králem Evropy,“ pronesl Rakič během pátečního ceremoniálu vážení, kde jasně naznačil, že mu jde o to, aby jeho protivník měl co nejvíce horkou hlavu a nedržel se tak případné taktiky. Dle Procházkova vyjádření mu ovšem tento plán ale vůbec nevychází.

„Rakič si hraje na gangstera, ale vůbec mu to nejde, jelikož to všechno tlačí příliš na sílu. Jeho řeči se neopírají o žádné reálné základy, vše jsou to vymyšlené příběhy, co někde údajně slyšel. Dohadovat se s ním mi přijde ztrátou času, je to jako byste argumentovali s šestiletým dítětem,“ odpovídal Procházka.


A následně přišla chvíle i na svůj burcující proslov. „Nechci se stát pouze králem Evropy, já chci být králem celého světa! Sledujte můj návrat do klece. Po tomto zápase chci být opět spojován s titulovou šancí!“ zavelel Procházka, jehož magie uzavře v noci ze soboty na neděli prelims kartu. Tedy přibližně okolo půl čtvrté ráno.


Další články