Sleduj nás

Nechci se vymlouvat, ale Procházka bojoval jen s mou nemocnou kopií, hovoří Rakič

Nechci se vymlouvat, ale Procházka bojoval jen s mou nemocnou kopií, hovoří Rakič Foto: UFC

Pouhé dva dny před zápasem přemohla Rakiče infekce, na kterou dostal antibiotika. Do duelu i tak vstoupil, což se mu následně vymstilo.

Je to zhruba pět let, co Anthony „Lionheart“ Smith řekl, že žádný z bojovníků nikdy nevstupuje do zápasu zcela fit. Pokaždé tam je nějaká překážka, nějaké zranění, které vám brání v tom, abyste podali stoprocentní výkon. Proto navrhoval, aby se zápasníci obecně přestali vymlouvat, anebo do zápasu vůbec nenastupovali.

Aleksandar Rakič se nyní bohužel zařadil do té první kolonky, která, ač si nepřeje, aby to tak vyznělo, sahá k omluvám za svůj výkon. Ten na první pohled nebyl vůbec špatný, koneckonců první kolo vyhrál na body, ale ve druhém jej Jirka prostě už ulovil… Jenže to by se dle Rakiče nestalo, kdyby byl zcela fit.


„Ze zápasu jsem vyvázl bez zranění, horší to bylo před ním. Ve středu se mi v lokti rozjela silná infekce, se kterou přišly bolesti i obavy, že se souboj s Procházkou nakonec zruší, což pro mě nebyla možnost. Kdybych musel, bojoval bych jen s jednou rukou,“ prozradil Rakič ve vlogu na svém YouTube kanálu.

„Dostal jsem silná antibiotika, která jsem užíval i během dělání váhy. V pátek večer jsem si pak všiml, že se kvůli tomu vyčerpávám více, než bych měl. Myslel jsem si, že to je z toho hubnutí a do zápasu se to zlepší, jenže nezlepšilo.


Gratuluji Jirkovi a určitě se nechci na nic vymlouvat, ale faktem je, že mě ta infekce rozhodila a já nemohl využít všech sto procent svých dovedností. Není to ale žádná výmluva, tohle se prostě může přihodit.

V prvním kole se mi dařilo držet Jirku na distanc, ve druhém mě ale už přemohla únava a já se nechal dohnat a zároveň i ukončit. Tvrdě jsem dřel, abych odmakal celá tři kola ve vysokém tempu, ale ta infekce způsobila, že v kleci stála pouhá kopie mého já. Ve druhém kole jsem už sotva cítil ruce a nohy.

Jakmile to bude možné, vrátím se zpátky do přípravy a pokusím se pracovat na chybách, které se objevily. Neplánuji si dávat další dlouhou pauzu, zejména, když už mám jednu za sebou. Rád bych se v kleci objevil znovu co nejdříve,“ vyzpovídal se Rakič.Další články