Sleduj nás

Ne, prostě ho neuznávám. Pereira je čistě průměrný bojovník, opřel se do šampiona Ben Askren

Ne, prostě ho neuznávám. Pereira je čistě průměrný bojovník, opřel se do šampiona Ben AskrenFoto: UFC

Alex Pereira je jednou z největších hvězd současnosti, přesto si uznání od takového Bena Askrena ještě nevysloužil.

Ben „Funky“ Askren býval šampionem velterové váhy Bellatoru i ONE FC. Pokud opomineme to fiasko z UFC, pak určitě disponuje zkušenostmi, které nejsou malé a které mu dávají právo dělit se o své názory. Jeden takový vyřkl nyní na svém YouTube kanále zvaném Funky & The Champ. Zde se společně s Danielem Cormierem podívali na zoubek současnému šampionovi polotěžké váhy Alexovi Pereirovi a vesměs ani jeden z něj nebyl unesen.

„Co se mi nelíbí, je to, co jistí lidé z Pereiry dělají. A nepopírám, UFC na tom nese částečný podíl, protože mu dovolují kličkovat mezi soupeři, kteří by ho s přehledem porazili,“ otevřel si Askren ústa. Kam tím mířil, bylo jasné…


„Alex Pereira je ryzí postojář. Přesedlal do MMA z kickboxu, ale doposud tu ještě neměl soupeře, který by ho donutil cítit se nepohodlně. Jako kickboxer čelí samým postojářům a cítí se mezi nimi jako ryba ve vodě. Však ho na zem stáhli i Procházka s Blachowiczem. A teď si představte, že by čelil někomu s dovednostmi Jona Jonese,“ poznamenával.

„Spousta lidí tehdy také chválila Ciryla Ganea, jaké to je zvíře, jak je nabušený a kdo ví co ještě, jenže pak ho elitní grappler jako Jones vzal na zem a tam ho ukončil za pár sekund. A totéž by udělal s Pereirou. A nejen on. Já prostě vím, že jakýkoliv elitní zemař by Pereiru hravě ukončil, a proto ho nemohu uznávat za plnohodnotného MMA zápasníka. Disponuje jenom polovinou znalostí, které jsou potřeba, abyste v našem světě uspěli“ uvedl Askren.


Daniel Cormier jakožto spoluautor podcastu nemohl jinak než souhlasit. On sám Pereiru vnímá jako nejlepšího postojáře polotěžké váhy, kde k jeho štěstí není prakticky žádný zemař, ale věří tomu, že kdyby ho UFC spárovalo s takovým Magomedem Ankalaevem, tak by prohrál.


Další články