Sleduj nás

Navrátilec Nick Diaz nehodlá troškařit, rád by uspěl tam, kde Jiří Procházka zklamal

Navrátilec Nick Diaz nehodlá troškařit, rád by uspěl tam, kde Jiří Procházka zklamalFOTO: UFC

Nick Diaz se stále nevzdává myšlenky ohledně návratu, ale musí to být proti velkému soupeři. A třeba i v nové hmotnostní kategorii. 

Ještě když před dvěma lety Nick oznámil svůj návrat z důchodu, tak si přál za soupeře Kamaru Usmana. S vedením UFC se díky tomu málem pohádal a velice ohrnoval nosem nad skutečností, že mu byl nakonec předhozen jemu dobře známý oponent Robbie Lawler. 

Nick tento fight prohrál ve třetím kole na technické KO a na následné tiskové konferenci si neodpustil pár peprných poznámek. „Ten, kdo tento zápas vymyslel, je naprostý idiot. Já vs. Robbie Lawler, kterého jsem už jednou porazil a proti kterému jsem vůbec neměl motivaci bojovat? Vrátil jsem se jen pro velké soupeře, ne pro věci, které nedávají žádný smysl,“ hořekoval. 


Doba pokročila kupředu a slavný čtyřicetiletý kalifornský bijec si náhle začal hrát s myšlenkou dalšího návratu. Pokud splní své slovo, dojde k němu zkraje příštího roku, ale podmínky zůstávají stejné jako v prvním případě – chce pouze ty nejlepší a nejtěžší možné protivníky. 

„Chci se vrátit co nejdříve, jak jen to bude možné, ale musí to být proti šampionovi. A tím nemyslím Jona Jonese (smích), ale někoho reálnějšího, jako je Alex Pereira, možná Israel Adesanya. To jsou borci, proti kterým mám motivaci bojovat, což mi dává sílu je zlomit. Vždy si přeju se prát s těmi nejlepšími,“ sdělil Diaz pro InsideFighting. 


Bude přání pověstného stocktonského rváče vyslyšeno? Již s předstihem si můžeme říct, že nikoliv, ovšem necháme si v záloze tu nepatrnou pravděpodobnost pro případ, kdyby se Dana White opět jednou nechal trochu unést. Koneckonců už o titul nechal bojovat i takového Yoela Romera či Josého Alda, kteří oba shodně byli po dvou porážkách.


Další články